Lednové cyklonovinky

Lednové cyklonovinky

Cyklostojany

Do 15. ledna 2017 můžete na cykloHP-stojany@seznam.cz předkládat návrhy na další etapu umístění nových kovových cyklostojanů ve tvaru obráceného U (jsou např. u nádraží). Vhodná jsou především veřejná, cyklisticky frekventovaná místa, bez inženýrských sítí v zemi, kde budou zaparkovaná kola dobře přístupná, aniž by zde výrazněji omezovala průchodnost.  Více informací o stávajících cyklostojanech je na webu Horních Počernic:  Turista – Cyklo – Cyklostojany.

 

Vždy s rezervou

 

Nechci vám lacině vemlouvat kola, bezmotorovou dopravu, ale již nyní máme často z hlavních ulic nedobrovolná parkoviště, spojená s bezmocí být někde včas. Dotýká se to i veřejné dopravy. Proto bych vám doporučil mít v záloze také jiný, snadněji využitelný dopravní prostředek. A k tomu mít předem projeté potřebné trasy a vyzkoušená parkování.

 

Šance

 

Odpoplatněním dálnic okolo Prahy začíná Ministerstvo dopravy řešit dopravní problémy mimo přetížená centra zdejších sídel včetně Horních Počernic. To je šancí pro jejich postupný návrat k přirozeným městským funkcím, aktivitám i zdravějšímu prostředí – ve prospěch místních obyvatel včetně podnikatelů. Tím se zvyšuje využitelnost nenáročné bezmotorové dopravy se stále kvalitnější nabídkou dopravních prostředků – s rozšiřovanou elektrickou podporou i novými výrobky – jako třeba s Lopifitem. Ono to již často z prostorových důvodů ani nepůjde jinak, nenáročná pěší a cyklistická mobilita se stále více stává obecným východiskem z nouze. Potom to již opravdu záleží na dobré vůli a urbanistech.

cyklo

 

Všem dobrý rok!

Petr Uzel, cyklokoordinátor

Prev Putovní pohár pro naše plavce
Next Dracula na Chvalském zámku

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment