Letní odstávka teplé vody začne 10. července

Letní odstávka teplé vody začne 10. července

Důvodem odstávek je nutná pravidelná údržba rozsáhlé sítě potrubí pod Prahou. Odstávky od přívodu teplé vody jsou plánovány na letní měsíce z důvodu co nejmenšího dopadu na odběratele. „Dříve se odstavovala severní a jižní část Prahy, dnes se odstavují pouze dílčí lokality, kde opravy právě probíhají. Dříve byly běžné i třítýdenní odstávky, dnes jsou podstatně kratší. Rád bych připomněl, že cílem odstávek není obtěžovat zákazníky nebo zajistit klidnou dovolenou našim zaměstnancům, ale co nejlépe připravit teplárenskou soustavu na další topnou sezonu, a předejít tak nepříjemným poruchám v zimním období,“ vysvětluje vedoucí odboru investic a údržby společnosti Pražská teplárenská a.s. Milan Trojan.

 faucet-1684902_1280

550 kilometrů dlouhá síť Pražské teplárenské dodává teplo 225 tisícům domácností, desítkám škol, nemocnic, úřadů, administrativních budov a průmyslových objektů po celé metropoli. Odstávky teplé vody je tedy nutné naplánovat tak, aby byly co nejkratší.

„Ne vždy je to možné, ale snažíme se, aby odstávky nebyly delší než sedm dní. Zároveň by měly zasahovat maximálně do jednoho víkendu a také by měly zohledňovat státní svátky. Například v Michli odstávka začne 29. června a skončí 4. července, takže se místní mohou spolehnout, že jim během svátečních dní teplá voda zase poteče,“ říká Ing. Milan Trojan s tím, že letos se odstávky Pražské teplárenské soustavy (PTS) dotknou necelé poloviny na ni napojených domácností. Všechny jsou o termínech odstávek s předstihem informovány.

 

Nejvíce odstávek je koncentrováno okolo plánovaného přerušení dodávek z tepelného napáječe Elektrárny Mělník ve dnech 10. až 16. července. Mělnická elektrárna bude v těchto dnech mimo provoz z důvodu pravidelné údržby. Mimo dny, kdy teploty spadnou pod nulu a je tak potřeba zatopit ve špičkových zdrojích na území Prahy, je mělnická elektrárna hlavním zdrojem horké vody pro PTS. Největším horkovodním potrubím ve střední Evropě o průměru 1,2 metru proudí do Prahy v zimě až 650 MW tepla.

 

Delší odstávka čeká obyvatele Černého Mostu. Potrvá od 10. do 23. července. „Jde o rozsáhlou a technologicky náročnou stavební akci, kdy se bude opravovat několik set metrů primárního tepelného vedení. Zásobovat tak velkou lokalitu, jako je Černý Most, náhradními zdroji bohužel není možné. Tamní obyvatele jsme samozřejmě s předstihem informovali, aby měli dostatek času se na odstávku připravit,“ konstatuje Trojan. Podobná situace čeká obyvatele Třtinové ulice v Čakovicích, kde bude přívod teplé vody odstaven v druhé polovině srpna.

V Horních Počernicích bude odstávka 10. – 17. 7.

Prev Investice na přání II. rozdělují 1 milion korun. Hlasujte pro nejlepší z navržených projektů!
Next Čtvrté místo počernických triatlonistů v Českém poháru