Letní táborová dobrodružství s DDM

Letní táborová dobrodružství s DDM

Tábor Španělsko – Oropesa del Mar

Hned jak bylo rozdané vysvědčení, vyrazili jsme za letním dobrodružstvím do španělské Oropesy del Mar. Cesta autobusem byla dlouhá, trvala 26 hodin, ale odměnou nám byla nádherná široká písčitá pláž, teplé moře, sluníčko, výborné španělské speciality, výlet do Valencie do největšího oceánografického parku v Evropě včetně delfinária, výlet do Barcelony a samozřejmě spousta her. Zejména celotáborová, ve které jsme se dozvěděli něco z historie i současnosti Španělska, ale užili jsme si i spoustu zábavy, např. když naším úkolem bylo natočit nějakého Španěla, jak zpívá španělskou písničku, nebyla o vtipné situace nouze. Než jsme se stihli pořádně rozkoukat, balili jsme kufry domů a nezbývá nám, než se těšit na příští rok. Vedoucí tábora: Zdeňka Horváthová, Mirka Přecechtělová, Šárka Rummelová, Vojtěch Horváth a Lukáš Pištěk.

ddm_tabor-spanelsko

Příměstský tábor „DETEKTIVOVÉ“

       V týdnu od 10. do 14. července 2017 proběhl příměstský tábor, na kterém se sešlo 6 detektivních týmů při hledání odcizené tajné zásilky. 

Z důvodu rekonstrukce budovy DDM se kancelář týmů přesunula do ZŠ Stoliňská, bohužel zrovna v době, kdy probíhala uzávěrka silnice, která znepříjemnila příjezd ke škole. Vzhledem k této situaci jsme byli nuceni měnit program.

        Hledání zásilky týmy zavedlo do Liberce, kde navštívily IQlandii. Mimo jiné i novou expozici Top Secret, kde se dozvěděly, jak se provádí balistika nebo daktyloskopie, šifrují kódy, pátrá se po kontrabandech pomocí rentgenu, stejným způsobem, jako se to dělá na letištích. V rámci prověrky týmu si děti v  bazénu prověřily své schopnosti v plavání. Dále je hledání zavedlo do parku Mirákulum, počasí prověřilo jejich schopnosti pracovat v dešti. Další prověrkou bylo hledání šifrované zprávy. Předání hledaného balíčku se týmům podařilo vystopovat v LazerFun aréně na Harfě, kde za nalezení převzaly svou odměnu.

Hlavní vedoucí: Hana Volfová.

ddm_primestsky-tabor-detektivove

Florbal Camp 2017 – Liberec, napsal účastník Vašek Třešňák, 12 let

Od 28. 7. do 5. 8. 2017 jsme byli na soustředění. Navštívili jsme aquapark s nejdelším tobogánem ve střední Evropě. Provozovali jsme také různé sporty, především florbal, ale také fotbal, běh, chůzi na Ještěd a také orientační běh. Na konci soustředění jsme měli all star game, která se skládala ze střelby na radar, pinkání míčkem na florbalce a olympiádou se čtyřmi disciplínami – vrh oslem, hod frisbeem, sprint 60 m a skok z místa. Také jsme měli letní kino, divadelní představení a každý večer test z florbalových pravidel. Všem se soustředění líbilo.

Hlavní vedoucí: Jaroslav Kočí.

ddm_florbalove-soustredeni

Výtvarný tábor 23. 7. – 5. 8. 2017 Strážné, Krkonoše

Na výtvarný tábor tento rok jelo 40 dětí. Počasí nám vcelku přálo a tak jsme si užívali nejen výtvarných dílniček v roubence, ale i her venku. Vyrobili jsme si plno věcí a při cestě zpět kufry nestačily. Tentokrát jsme dětem ušili tašky a tak je mohly zdobit razítky, knoflíky i mašlemi. Na šicím stroji si ušily dinosaura, polštářek, sáček aj. Technikou fimo si zdobily krabičky a kdo chtěl, mohl si vyrobit i náušnice. Vyzkoušeli jsme, jak se pracuje s plastovými lahvemi a děti dělaly krásné náramky a jablíčka. Zkusili jsme si i novou techniku filcování, děti si udělaly panenky a zvládli to i ti nejmenší. Rozmanitost panenek byla úžasná. Nemůžeme také zapomenout na zdobení rámečků a výrobu kytek z pláství od vajec. Malování bylo samozřejmostí. Každý týden jsme byli i na výletě. Podívali jsme se do Liberce a pěšky do Vrchlabí.

Na táboře se podíleli Lenka Kocourková, Lucka Robová, Hanka Volfová, David Štěpánek a hlavní vedoucí Hanka Farkašová.

ddm_vytvarny-tabor

Sportovní tábor

V termínu 22. 7. – 29. 7. 2017 jsme uspořádali další ročník sportovního tábora, kam jsou zvány všechny děti, které si o prázdninách rády zasportují a užijí přírody a legrace společně se svými kamarády.

Tábor tentokrát proběhl v rekreačním středisku Aero v Holanech u České Lípy. Prostředí bylo příjemné, středisko plné sportovišť včetně bazénu a rybníku s lodičkami, okolí a příroda krásné a cesty všemi směry vhodné pro cykloturistiku mimo silnice. Počasí nám přálo pro naše sportování. Nebyla horka a déšť se spouštěl, až když jsme se odněkud vraceli, nebo v noci. Na kolech jsme vyjížděli každý den a doplněním byly soutěže v různých sportech jako plavání, potápění, přehazovaná, fotbal, atletika, kuželky, stolní tenis a závěrečné uspořádání triatlonu.

Děti nás neskutečně překvapovaly, když se i přes únavu a přirozenou pohodlnost dokázaly překonat a znovu vyrazit sportovat. Jejich urputné výrazy ve tvářích při závěrečném triatlonu, slzičky při přetrženém řetězu a šťastné tváře v cíli nám byly odměnou a nabíjecím nábojem pro další práci s nimi a uspořádání dalších takových táborů.

Hlavní vedoucí: Beatricie Bártová.

ddm_sportovni-tabor

Příměstský tábor – Okurková sezóna

Příměstský tábor s názvem Okurková sezóna byl zaměřen na účastníky ve věku od 6 do 15 let, pro které byl přichystaný aktivní program na celý týden v podobě výletů do přírody do blízkého okolí (přírodní minigolf na Hutích), ale také na místa vzdálenější (výlet na horu Říp). Účastníky čekaly na jejich toulkách také zajímavé hry a vyzkoušení různých hudebních nástrojů.

Vedoucí: Karel Šimeček, Veronika Joštová, Markéta Burianová.

Jpeg

Jpeg

Střelecký tábor – Omiš

Kroužek sportovní střelby se letos vydal do chorvatského Omiše. Hned první den nás zde překvapila teplota 40 stupňů Celsia a následující den ještě o dva stupínky více. My jsme se ale nenechali zaskočit a po dvoudenní aklimatizaci při odpočinku u moře jsme se pustili do raftování na řece Cetině, což byl obrovský zážitek pro všechny. Nevynechali jsme ani potápění a lovení mušlí, přehazku, přetahování a další hry. Po sportu jsme relaxovali při plavbě lodí, načerpali síly u grilování, trochu se báli při noční bojovce a seznamovali se s historií v nádherném městě Split. Zažili jsme toho v tak krátkém čase opravdu hodně a již nyní se těšíme na další dobrodružství.

Vedoucí: Vojtěch Horváth, Jaroslav Zeithammer, Šárka Rummelová, Zdeňka Horváthová a Monika Brožová.

ddm_strelecky-tabor

________________________________

Prev Zpravodaj o městské dopravě
Next KOČIČÍ ÚTULEK na Vysočině z.s.