Letní vánek

V 70. letech byla písnička s názvem „Summer breeze/Letní vánek”. Je to písnička o příchodu domů, o odpočinku a „cítit se fajn”. Jezdíme na dovolené, abychom našli ten dobrý pocit, odpočinuli si bez tíhy různých schůzek, práce a našich denních povinností. Všichni zažíváme únavu a potřebujeme pauzu od naší rutiny. Někdy máme pocit, že jsme ztratili vítr z plachet.

Osobně miluju chodit po pláži. Je to moje šťastné místo, kde můžu chodit, běhat nebo se jen tak dívat na vodu.

Jedna z mých oblíbených vzpomínek je na dovolenou v Egyptě, když jsem šla poprvé šnorchlovat se svým manželem. Řekl mi, že pod vodou je to tak úžasně krásné a že rybičky jsou tak barevné, velké a že je tam naprosto jiný svět. Upřímně, nemyslela jsem si, že to může být tak úžasné. Pak jsem ale následovala svého manžela a dostali jsme se pod vodu. To, co jsem viděla, mi doslova vzalo dech! Bylo to úžasně krásné… ty rybičky, barvy a byl to vážně jiný svět.

Někdy si myslíme, že tam nic není, jen proto, že jsme to ještě předtím nezažili nebo neviděli. Děláme tu chybu, že dokonce ani nezkusíme objevit, zda je něco více.

To je přesně to, s čím se někdy setkávám, když mluvím s lidmi o Boží lásce. Ve vzduchu je ta pochyba, zda existuje. Existuje představa, že pokud vážně Bůh existuje, nestará se o to, co se s námi děje. Zdá se to až příliš dobré, aby to byla pravda, že nám může s našimi životy pomoci. A přesto nám Bůh říká v Matouši 11:28 (parafrázováno): „Jsi unavený? Opotřebovaný? Vyhořel jsi na všech náboženských praktikách, neustále hledáš odpovědi? Přijd ke mně! Pojď se mnou pryč a tvůj život bude obnovený. Ukážu ti, jak si doopravdy odpočinout. Kráčej se mnou a pracuj se mnou, nauč se o mé milosti! Nepoložím na tebe nic těžkého, přijď ke mně a najdeš odpočinek pro svoji duši.” Takové zaslíbení od Boha!

Je tam odpočinutí pro naše duše, které jde mnohem hlouběji, než opálená pokožka po naší dovolená. A vydrží mnohem déle.

Ježíš je připravený vdechnout čerstvý vítr do našich plachet, do našich duší. Chce nás posunout vpřed k tomu, co pro nás Bůh má. Chce nás občerstvit a pomoci nám v našich denních životech. On říká: „Přijď ke mně!” Povzbuzuji vás dneska, abyste se zhluboka nadechli a ponořili se pod vodu… Zjistíte, že tam najdete více o Bohu a jeho lásce k vám, než víte. On vás ohromí.

 

Ulrike Lillard, Life Church, Horní Počernice

 

Prev V Praze přetrvává komunitní přenos, nově bude v červeném stupni pohotovosti
Next Jak eRouška chrání vás a vaše okolí?