Léto v DDM

Léto v DDM

 

Nový školní rok

S novým školním rokem se nám opět rozbíhají kroužky. V naší nabídce naleznete již několik let zaběhnuté a oblíbené aktivity, ale přibylo nám i několik nových kroužků. Přihlašování na ně je již v plném proudu, ovšem stále je možné se přihlásit a zabrat si tak své místo. Proto neváhejte a prohlédněte si nabídku kroužků na našich webových stránkách (ddm-hp.cz), nebo přijďte navštívit kancelář DDM, kde vám rádi pomůžeme s výběrem vhodného kroužku pro vás nebo vaše dítě.

 

Volnočasový klub prádelna

Klub je prostorem, kam děti mohou přijít, aby vyplnily přebytečný čas před jejich kroužkem, nebo jen strávily příjemné chvíle se svými přáteli. Děti se mohou těšit nejen na stolní tenis, fotbálek, ale i na Xbox s trenažerem na řízení auta. Své si zde určitě najdou i ti, ve kterých dřímá umělec, jelikož zde nechybí ani prostor pro výtvarné dílny. Samozřejmostí je také knihovna pro milovníky knih, kteří rádi zažívají různá dobrodružství se svými oblíbenými hrdiny. Děti mají také k dispozici notebooky, na kterých si mohou vypracovat prezentace nebo domácí úkoly.

Chceme, aby se děti do klubu pokaždé těšily, proto připravujeme také tematické dny nebo turnaje ve stolním tenise či stolním fotbálku!

Odchody a příchody dětí se čipují. Čip se dá zakoupit za vratnou zálohu 200 Kč, nabití čipu je za 1 000 Kč. Z této částky se poté za každých 30 minut, které vaše dítě stráví v klubu, odečte 5 Kč.

Pokud si budete chtít nejdříve prostory volnočasového klubu prohlédnout, můžete se u nás zastavit a my vás provedeme. V případě jakéhokoliv dotazu ohledně fungování klubu neváhejte a obraťte se na Kláru Holečkovou (klara.holeckova@ddm-hp.cz).

 

Nadcházející akce

Nový školní rok opět přináší oblíbené akce a jednou z nich je i Turisťák!

Letní tábory

Tento rok se nám s letními tábory tzv. roztrhnul pytel. V nabídce jste mohli najít celkem 16 letních táborů. Z toho 6 pobytových a 10 příměstských. Letos byla naší hlavní destinací krásná vesnička Písečné u hranic s Rakouskem, kde se vystřídaly hned tři tábory. Jako první tam své dobrodružství prožil Všeobecný tábor, který si vyzkoušel některé z výzev, jimž musí čelit účastníci světově známé soutěžní show Survivor. Děti byly rozděleny do čtyř kmenů, které bojovaly proti sobě. Samozřejmě nechyběla kmenová rada či výzva, ve které členové kmenů museli překonat svůj strach, a to především z neznáma.

V penzionu je vystřídal druhý pobytový tábor, který se více zaměřuje na umělecké aktivity. Vy ho můžete znát jako Výtvarný tábor. V letošním roce bylo téma Olympijské hry, takže se děti zúčastnily slavnostního zahajovacího i závěrečného ceremoniálu, které si dozajista velmi užily (záznamy můžete najít na našem facebookovém profilu). Táborové vedoucí si připravily mnoho originálních a nápaditých dílen, takže dětem při cestě zpátky doslova přetékaly kufry přivezenými výtvory.

Jako třetí a poslední tábor, který navštívil penzion v Písečné, byl Střelecký tábor. Na táboře byli kluci v jasné převaze a pro většinu z nich jsou zbraně a vše spojené s armádou koníčkem. Z toho důvodu jsme pro pobyt takového tábora nemohli najít lepší místo, jelikož penzion je bývalou pohraniční rotou, kde majitel skvěle skloubil historii budovy a funkčnost nejen pro dětské kolektivy. V areálu penzionu je možné prohlédnout si obrněný vůz, ve kterém jsme se s dětmi i projeli po okolí. Na táboře samozřejmě nechyběla střelba ze vzduchových zbraní či oblíbený airsoft.

Nabídka táborů byla v létě doopravdy bohatá, a tak nechyběl ani tábor v zahraničí. Vydali jsme se do italského městečka Caorle, kde si děti mohly převážně užít hry a koupání v moři. Nechyběly ovšem ani klasické hry či výlety do nedalekého centra města. Poslední den jsme s dětmi navštívili světoznámé město Benátky, které v mnoha dětech zanechalo obrovský dojem.

Další oblíbenou a pravidelnou destinací pro naše dětské tábory jsou Holany, kam již poněkolikáté vyrazil Sportovní tábor. Pokud je vaše dítě nadšeným sportovcem, tohle je pro něj jistě ten správný tábor, jelikož se zde rozhodně nudit nebude! I Sportovní tábor měl tento rok jako celotáborovou hru Olympijské hry, ovšem tentokrát to nebyly výtvarné hry, ale sportovní, jak jsme zvyklí. Děti si mimo jiné užily cyklistické výlety, turnaje, plavbu na pramicích/lodičkách a spoustu dalších aktivit, které areál a okolí nabízí.

Děti si přes léto mohly užít i příměstské tábory, kterých nebylo málo. Snažili jsme se pokrýt co nejvíce zájmů, které by děti mohly mít a zároveň pomoci těm, kteří to potřebují. Proto jste v naší nabídce mohli najít pět příměstských táborů pro ukrajinské děti, kterým jsme se snažili zajistit co nejatraktivnější program. I tento rok se uskutečnil například Divadelní příměstský tábor, Okurková sezóna, Výtvarný příměstský tábor. Letos jsme zařadili i pár novinek, a to Taneční příměstský tábor a Alchymie chutí a barev.

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem, kteří se s námi na realizaci těchto táborů podíleli. My jsme si všechny tábory náramně užili a doufáme, že vy také.

Těšíme se opět příští rok!

 

Prev Informace ke komunálním volbám
Next Simulace Evropského parlamentu