Liga Gentlemanů – Xaverovští fotbalisté úspěšní

Liga Gentlemanů – Xaverovští fotbalisté úspěšní

První sezona xaverovských „Gentlemanů“ skončila postupem.

Xaverovská Stará garda funguje nepřetržitě vlastně více než 30 let a vyjmenovat všechny hráče, kteří zde během doby působili, nejde bez toho, abych na někoho nezapomněl. Za ty roky se v ní vystřídala spousta bývalých aktivních hráčů „A“ i „B“ mužstva, kluci postupně odcházeli do fotbalového důchodu, ale díky široké základně bylo jednoduché tým doplnit pokaždé, když bylo potřeba. Díky tomu jsme se i my „starší“ mohli přihlásit do přínosného projektu Pražského fotbalového svazu pro hráče nad 40 let –„Ligy Gentlemanů“. Ta má v současné době 3 ligy po 4 mužstvech.

Když jsme se do soutěže na poslední chvíli v červnu minulého roku přihlašovali, tak jsme nevěděli, co nás vzhledem k síle soupeřů vlastně čeká. Ale i přesto jsme si nestanovili o nic menší cíl, než postup do druhé ligy.

sport_fotbal

V naší skupině nás čekali soupeři z Čechie Smíchov, Zlíchova a Řep. Až na malé zaváhání na Řepích, kde jsme prohráli 3:4, kdy jsme se nesešli všichni vzhledem k množství pracovních povinností některých hráčů, další všechna utkání jsme vyhráli. Ve všech zápasech jsme hráli pohledný a slušný fotbal. Samozřejmě chceme vyhrávat a dávat co nejvíce gólů, už tolik neřešíme, kolik jich dostaneme. Za své hovoří nejlépe naše skóre, které po šesti odehraných zápasech bylo 63:15, tj. více než deset gólů na zápas. Fotbal je v téhle lize trochu jiný než v klasických soutěžích. I když se hraje s velkým zápalem, tak je ale k vidění minimum faulů, protože soupeři k sobě mají respekt.

Na jaře nás tak čekají noví soupeři ve druhé lize a opět stejný cíl jako v sezoně minulé – postup. Naše příprava na další sezonu začala vlastně již tradičním silvestrovským zápasem napříč xaverovskými generacemi a pokračuje každé pondělí pravidelným tréninkem. Všichni se již těšíme na zápasy, které nás na jaře čekají.

Počernické fanoušky rádi uvítáme na našich zápasech, které odehrajeme na domácím hřišti v pondělních termínech  8. 4. od 19.30 hod. s TJ Hostivař, 6. 5. od 19.30 hod. s ČAFC a 20. 5. s TJ Březiněves.

Přijďte nás podpořit a posunout k ještě lepším herním výkonům.

 

Další informace, nejen o Xaverovské Staré gardě, najdete na internetových stránkách SC Xaverov.

 

 O postup se zasloužili:

Sůva, Brejcha, Přibyl, Jakl, Habrun, Voženílek, Trepera, Mikolášek, Doležal, Ladomerský, Skalický, Slezák, Boev, Petržílka, Šubík, Klčo, Putík, Malina.

Za Xaverov: Tomáš Jakl st. ve spolupráci ze Svatoplukem Malinou

 

Prev Martina Ptáčková se stala nejúspěšnějším sportovcem jabloneckého kraje
Next VELIKONOČNÍ ODPOLEDNE V KC DOMEČEK