Listopad v SOŠ

Listopad v SOŠ

Národní cena eTwinning pro SOŠ pro administrativu EU

V minulém školním roce se v České republice uskutečnilo 169 eTwinningových projektů, z nichž devadesát získalo Certifikát kvality. eTwinning je součástí programu Evropské komise pro vzdělávání, odbornou přípravu, mládež a sport Erasmus+ a je prostorem, kde mohou zaměstnanci evropských zemí komunikovat, sdílet své zkušenosti a zapojovat se do různých projektů.
Náš projekt “La revista de los jóvenes europeos” byl zařazen mezi jedenáct nejlepších eTwinningových projektů a Gema de Miguel, vyučující španělského jazyka, za něj získala v polovině října na Národní konferenci Erasmus+/eTwinning v Ostravě Národní cenu eTwinning v kategorii Nejlepší první realizovaný projekt. Srdečně gratulujeme a přejeme další úspěchy!

71707844_2459374790813857_5532089602925395968_o

Dny otevřených dveří pokračují

První listopadová středa byla zároveň prvním letošním dnem otevřených dveří v SOŠ. Během odpoledne nás navštívilo rekordních sto osmdesát zájemců z řad žáků devátých ročníků základních škol.

Další DOD proběhne 4. prosince 2019 od 14 do 19 hodin a bude spojen s dnem odborných dovedností. Návštěvníci tak budou mít jedinečnou příležitost vidět a také si vyzkoušet konkrétní dovednosti, které získávají naši studenti během čtyř let vzdělávání. Těšíme se na vás!

 

„Správná cesta“ připravená pro prváky

Prevence rizikového chování je v SOŠ jednou z nejdůležitějších součástí práce pedagogů. Kromě adaptačního kurzu a dalších konkrétně cílených aktivit jsou její nedílnou součástí už několik let tzv. preventivní víkendy, které probíhají v rámci projektu „Správná cesta“. Během dvou dnů mají žáci jedné třídy možnost poznat blíže své spolužáky, třídního učitele i vedení školy prostřednictvím velmi různě zaměřených her a činností. Druhý říjnový víkend si v krásném prostředí podzimních Krkonoš v Dolních Mísečkách tentokrát užila třída P1B.

69584021_2486862394731763_5978434162082709504_o

Kulatý stůl se zaměstnavateli

V rámci Týdne odborných dovedností se zástupci naší školy společně se zástupci zaměstnavatelů zúčastnili diskuze u kulatého stolu. Diskutovala se různá témata, především tuzemské i zahraniční stáže pedagogů ve firmách a institucích a jejich přínos pro školu a také význam zahraničních stáží pro studenty odborného vzdělávání.

skoly_sos

Petra Bergmannová, učitelka SOŠ

 

Prev Milá a přátelská návštěva z našich partnerských měst
Next INFORMACE KE ZMĚNĚ TELEVIZNÍHO VYSÍLÁNÍ, JAK A KDY JE NUTNÉ PŘELADIT NA DVB-T2