Listopad v SOŠ

Listopad v SOŠ

Opět otevíráme dveře

První letošní den otevřených dveří proběhl nad naše očekávání. Na návštěvníky čekal nový, početnější studentský PR tým a všichni jeho členové měli během celého odpoledne plné ruce práce. Navštívilo nás totiž téměř sto padesát zájemců o studium. Na dotazy deváťáků, jejich rodičů i sourozenců odpovídali nejen žáci, ale samozřejmě také vedení školy.

Další, tentokrát speciální DOD – Den odborných dovedností se uskuteční ve středu 6. prosince opět mezi 14. a 19. hodinou odpolední. Návštěvníci budou mít jedinečnou příležitost seznámit se s tím, co studenti zvládnou díky výuce odborných předmětů. Přijďte, těšíme se na vás!

skoly_sos_tym-dod

Bruselské reminiscence a návštěva z Irska

První listopadový den pro nás byl výjimečný i tím, že nás navštívila česká europoslankyně Ing. Michaela Šojdrová. Přijela především kvůli tomu, aby završila a zhodnotila stáž našich studentů v Evropském parlamentu a předala jim osvědčení. Pro studenty třetích ročníků bylo ale setkání jedinečnou příležitostí položit paní poslankyni otázky týkající se fungování EU a její budoucnosti.

V polovině listopadu jsme přivítali další vzácnou návštěvu. Zástupkyně velvyslance Irska, paní Assumpta Griffin nejprve seznámila studenty se svou osobní kariérou, s tím, jaké úkoly plní irské velvyslanectví i s důležitými irskými reáliemi. I ona pak velmi ochotně odpovídala na všetečné dotazy studentů, kteří si během setkání procvičili svoji angličtinu.

 

Sportovní úspěchy

Pod hlavičkou Asociace školních sportovních klubů ČR byl na konci října zahájen nový ročník Poháru Josefa Masopusta. Pozměněný a omlazený tým naší školy zahájil úspěšně cestu za obhajobou, když vyhrál finále pražského kola.

Po několika letech jsme sestavili i dívčí basketbalový tým a byl to skvělý nápad. Hned při svém prvním vystoupení děvčata vyhrála pražské krajské kolo, a postoupila tak do republikového finále, které proběhne na konci listopadu v Jindřichově Hradci.

Srdečně gratulujeme oběma týmům a samozřejmě držíme dál palce!

skoly_sos_pohar-josefa-masopusta skoly_sos_basketbalistky

Pouť v domově mládeže

Obyvatelé domova mládeže i letos zorganizovali pro děti ze SZŠ Bártlova Svatováclavskou pouť. Děti plnily různé úkoly, užívaly si malování na obličej, nazdobily si vlastní palačinky a na závěr si na nich spolu se studenty a vychovatelkami moc pochutnaly. Všichni pak dostali ještě diplom a nechyběla ani pravá pouťová růže. Už teď se všichni těší na další setkání.

 

Prev Výměnný pobyt aneb německé studentky u nás
Next Leden v DDM