Listopad ve FZŠ Chodovická

Listopad ve FZŠ Chodovická

První listopadové pondělí by se do naší školy leckdo bál. Třídy totiž zaplnila všemožná strašidla a příšerky. K vidění byli zombíci, duchové, upíři, čarodějnice a spousta dalších. A to jak v lavicích, tak i za katedrou. Některé třídy byly i tematicky vyzdobené včetně strašidelného občerstvení. Děti si tento Halloweenský den náramně užily. Snad nám tu nezůstala nějaká Saxana, která bude 300 let po škole.

Další akce, na kterou se všichni těšíme, se bude konat již 16. 11. 2021 v duchu české hrdosti. Připomeneme si významné datum –  17. listopadu, které změnilo historii Československé republiky. Přijdeme hrdě v barvách trikolóry. Samozřejmě nemůžeme zapomenout na blížící se Čertovské schody a Dny dobrých skutků, které nás doprovází každé adventní období.

Ale aby to nevypadalo, že se jen bavíme, musíme zmínit každoroční účast v celostátních soutěžích IT Slot a iBobr, které v těchto dnech probíhají – účastní se všichni žáci (5. – 9. ročníky). Minulý rok jsme byli úspěšní, tak se snad zadaří i letos. Také se již v říjnu naplno rozjela všechna možná doučování a kluby, abychom dětem pomohli zvládnout učivo z minulého, velmi náročného školního roku. A ani nám se nevyhnuly všechny druhy karantény i různé podoby rozvrhu (stále hledáme tu pravou míru, jak dětem dopřát plnohodnotné vzdělání, a přitom děti nepřetížit). Není to lehké, ale snažíme se to zvládnout s lehkostí a úsměvem na rtech.

Tým učitelů FZŠ Chodovická

Prev Podzimní zahrada pro radost seniorů
Next MAP III – Místní akční plán vzdělávání