Londýn, Harry Potter a Základní škola Stoliňská

Londýn, Harry Potter a Základní škola Stoliňská

Ve dnech 21. – 25. 5. 2018 vyjela naše škola na jazykově–poznávací zájezd do Velké Británie. Jeho cílem bylo seznámit se s krásami Londýna a Oxfordu prostřednictvím některých momentů ze známé série románů J. K. Rowlingové.

skoly_stolinska_londyn-3

Mezi stěžejní momenty bezesporu patřila plavba trajektem přes průliv La Manche, prohlídka univerzitního města Oxford a centra Londýna. Zde jsme zhlédli okolí Greenwichské observatoře a lodí jsme se po řece Temži dopravili až ke známé katedrále svatého Pavla, kterou královská rodina využívá pro slavnostní obřady. Po překonání příkrých schodišť jsme z výšky 108 metrů měli celé hlavní město jako na dlani.

skoly_stolinska_londyn-2

Prohlédli jsme si také slavnou pevnost Tower (ukrývající královské korunovační klenoty) i známý most Tower Bridge. Ten se po našem příchodu jak na povel zvedl nad proplouvající lodí. Zvládli jsme i náročnou přepravu londýnským metrem, procházku v okolí London Eye, Westminster Abbey i slavného Big Benu (který je však boužel momentálně v rekonstrukci).

skoly_stolinska_londyn-1

Nezapomenutelnou vzpomínkou zůstane zcela jistě návštěva Warner Bros. Studia a vyhledávaná expozice o tvorbě filmů o Harry Potterovi. Na několik hodin jsme se tak stali jeho součástí. Taktéž návštěva slavného muzea voskových figurín Madame Tussaud vzbudila velký zájem a stala se nesmazatelnou vzpomínkou. Nezapomněli jsme ani na Buckinghamský palác (dodnes přemýšlíme, zda kolem nás v autě opravdu projela královna Alžběta II.), Trafalgar Square a Picadilly Circus, který jsme v závěru našeho pobytu doslova roztančili.

skoly_stolinska_londyn-4

Naše jazykové dovednosti jsme si měli možnost vyzkoušet při pobytu v anglických rodinách. Ochutnali jsme jejich autentickou britskou kuchyni a poznali způsob, jakým tito lidé žijí a komunikují. Pověstné deštivé počasí se nám po celou dobu vyhýbalo, což jen umocnilo pozitivní dojmy z celého pobytu.

skoly_stolinska_londyn_-2

Během cesty jsme zdolali více než 2 500 km po vodě a souši, a v průběhu nachodili bezmála 50 km. I přes náročnost výletu ve všech zůstaly nezapomenutelné zážitky. Pokud bude o zájezd zájem i příští školní rok, zcela jistě se na podobnou výpravu vydáme znovu. Cestování a poznávání zdar!

skoly_stolinska_londyn_-1

Za účastníky zájezdu: K. Vlková

Prev Přistavení velkoobjemových kontejnerů na II. pol. 2018
Next Nová kancelář nebo úřední byt?