Lukáš Dvořák zvítězil v pyramidě na Prague Harley Days

Lukáš Dvořák zvítězil v pyramidě na Prague Harley Days

Počernický Lukáš “Luky Fuki” Dvořák má letošní zápasový rok trochu jako na houpačce. V březnu, po neuvěřitelné válce, zvítězil nad Danielem Forsbergem a jak poznamenal Danielův trenér Riku Imonnen: „Takovýto muaythai zápas Finsko nikdy nevidělo.” Následoval souboj v Žilině se slovenským pavoukem Jakubem Benko, kde rozhodčí přisoudili výhru domácímu zápasníkovi, i když z mého pohledu šlo v tomto případě o krádež … Na mistrovství světa IFMA Lukášovi přiřkl los ruského Arména Petrosyana, který svým dobrým pohybem dělal Lukymu starosti, avšak Lukáš nemohl uplatnit svoji silovou dominanci v klinči, neboť rozhodčí klinč nepochopitelně roztrhával hned na začátku, kdykoliv se spojili. Takže druhá prohra v řadě a houpačka je nyní dole.  Vrátit se na vítěznou vlnu měl nyní Lukáš šanci v pyramidě na Prague Harley Days.  Pro Lukáše to byla druhá zkušenost v pyramidě, tu první v německém Heidenheimu  loni vyhrál a svůj velký úspěch zopakoval i před pár dny před našimi fanoušky v Praze.

phd-16

V září se ti podařilo zvítězit v pyramidě na Prague Harley Days. Jak cenné vítězství to pro tebe bylo?

Každé vítězství je pro mě velmi cenné, ale tato akce byla v Praze, na luxusní akci, která je pro mě velmi osobní, před skvělým publikem, kde skoro každého znám, s dobrými soupeři a po poctivé přípravě, takže to bylo určitě jedno z nejcennějších!

phd-3

V prvním zápase jsi přejel Gabriela Letiziu. Jak bys zhodnotil tento zápas?

Nemyslím si, že jsem ho přejel, spíš mi tento zápas sedl. Gabriele mi stylově a výškově vyhovoval, cítil jsem se výborně a hlavně jsem mu už na začátku boje spustil proud krve z nosu, což ho muselo dost obtěžovat. Nedal mi to ale zdarma, bojoval až do konce, naštěstí jsem se nijak nezranil a mohl pokračovat do finále pyramidy.

phd-207

Čekal si, koho budeš mít ve finále. Koho sis přál?

Přál jsem si toho lepšího, abych bojoval s co nejlepším soupeřem, a tím se podle našeho předpokladu ukázal právě Łukasz.

phd-87
Polský protivník omaapteekki Łukasz  byl velmi tvrdý. Jak se ti s nim zápasilo?

Zápasilo se mi s ním těžce, protože mi asi v páté vteřině prvního kola direktem způsobil frakturu podočnice, po které mi velmi nateklo oko a neviděl jsem na něj buď vůbec, nebo oběma očima trojitě. To samozřejmě ovlivnilo můj výkon a celý zápas, nicméně jsem to nevzdal a dělal vše, co bylo v mých silách. Na čisté údery a kopy jsem byl lepší, což mi přineslo vítězství.

phd-225

 

Komu bys závěrem rád poděkoval?

Rád bych poděkoval všem, kteří za mnou stojí, jsou to: Harley-Davidson-Praha, iBod, todokazeme.cz, stavební firma Renastav, Dieta Nutricare, Hayashi.cz, doplňky stravy Survival, manažer a promotér Petr Ottich, Hanuman Gym Praha, SPORT HES – Daniel Hejret a mojí rodině, což je manželka Barborka, dcera Rozárka, psi Minnie, Atie, Berry a kobylka Holly!

phd-231

Lenka Bartáková, redaktorka

Prev Splatnost poplatků ze psů
Next Lávka pro cyklisty přes D11