Lyžařský kurz

Lyžařský kurz

Koncem ledna naše třída tercie A absolvovala lyžařský kurz, který probíhal blízko Rokytnice nad Jizerou. Až do poslední chvíle však vůbec nebylo jasné, jestli na kurz kvůli pandemické situaci odjedeme. Naštěstí však nenastaly žádné potíže a na hory jsme v pořádku odjeli vybaveni nejen lyžemi, ale i negativními PCR testy. Když jsme přijeli na místo, čekalo na nás všechny nepříjemné překvapení. Horská chata Dvoračky, kde jsme byli ubytováni, byla od místa výstupu z autobusu vzdálená 4 km a cesta vedla do prudkého kopce. Dlouhý výšlap ale stál za to a naší odměnou byly krásné výhledy.

Už druhý den ráno jsme stáli natěšení s lyžemi před chatou a čekali jsme, co si pro nás páni profesoři s instruktorkou připravili. Byli jsme rozřazeni do 3 skupin a první dvě se mohly rovnou vydat na sjezdovky na nedalekou Lysou horu. O den později se k nim přidala i skupina poslední. Nejednalo se však pouze o výcvik lyžařský, ale také běžkařský. Trénovali jsme poblíž našeho ubytování a už třetí den jsme se vydali na celodenní výlet na běžkách do Harrachova a zpět. Výbornou atmosféru, která panovala po celou dobu kurzu, korunovaly zábavné večerní programy.

Lyžařský kurz se i přes ne vždy dobré počasí velmi vydařil a všichni do jednoho jsme si ho náramně užili. Určitě nám to pomohlo s utužením kolektivu. Zároveň moc děkujeme našim profesorům, že to nevzdali a i za komplikovaných podmínek nám umožnili prožít „lyžák“ tak jako třídám v době před covidem.

Adéla Berchtoldová, tercie A

Prev Horní Počernice by měly zůstat rezidenční částí Prahy
Next Blokové čištění komunikací