Lyžařský výcvik

Lyžařský výcvik

Obě kvinty našeho gymnázia opět zavítaly do rakouského Tauplitzu, kde je netrpělivě očekávala horská chata Berghof. Mgr. Luboš Vinohradník si vzal „pod palec“ skupinku začátečníků a lehce pokročilejších lyžařů. Mgr. Tomáš Dvořák vyučoval jízdu na snowboardu. Mgr. Michaela Dvořáková si vzala na starost partu pokročilých lyžařů a s těmi nejlepšími jezdil instruktor Tomáš Svoboda. Na kurzu nechyběla ani zdravotnice, MUDr. Kejmarová Sedláčková.

gymnazium2

Začátek kurzu pro nás nezačal moc dobře. Na sjezdovkách byl sice sníh, ale nebylo ho mnoho. Většina sjezdovek byla velmi namrzlá a špatně se po nich jezdilo. K naší radosti však sněhu přes noc napadlo tolik, že by se v celém areálu Tauplitzu nenašlo holé místečko.

Náš den vždy začínal snídaní a ranním lyžováním od devíti hodin. Na oběd jsme se vraceli zpět do hotelu. Kolem druhé hodiny, lehce odpočatí, jsme se vraceli na sjezdovky. Trénink končil ve čtyři hodiny odpoledne, kdy byl ukončen provoz lanovek.

Večerní programy vyvrcholily diskotékou, které neodolali ani profesoři a všichni společně jsme si poslední večer užili.

Kurz bych zhodnotil velmi pozitivně. Nikdo se nezranil, dorazili jsme domů v pořádku a s novými zážitky. Myslím, že se sblížili nejen studenti Áčka a Béčka navzájem, ale také profesoři se studenty.

gymnazium1

David Kalenda, 5.B

Prev Trvalé změny PID od 5. 3. 2017
Next Investice na přání

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment