Mám ráda všechny sporty

Mám ráda všechny sporty

V minulém vydání zpravodaje jsme informovali o úspěchu čerstvě devítileté Kateřiny Koubové na závodě Mladé Běchovice. Kateřina začala běhat jako předškolák v šesti letech, když začala chodit do DDM na atletiku k Pavle Bejčkové.

sport_koubova2

Ta v ní probudila lásku ke sportu jako takovému a dnes se Kateřina věnuje hned několika sportům. „Ráda běhám, hraju tenis v Nehvizdech, ve škole chodím na kroužek fotbalu, ráda v atletice skáču do dálky. Ani nevím, co dělám nejraději, sport mě prostě baví, ať dělám, co dělám,“ prozradila Katka. Větší čas věnuje tenisu, který trénuje třikrát týdně, na atletiku dochází jednou týdně.

unnamed-1

Závod Mladé Běchovice běžela už třikrát. Poprvé se na atletický ovál postavila v šesti letech, kdy skončila jako osmá. O rok později už ve velké konkurenci dokázala vybojovat bronz a tento úspěch si letos opět zopakovala. „Letos jsem běžela na tři sta metrů, ale tráva byla mokrá a já si nevzala tretry, takže mi to dost klouzalo, ale jinak to byl moc hezký závod,“ řekla Kateřina k tomuto závodu Běžeckých nadějí, kde z 53 dívek doběhla třetí.

sport_koubova3

Letos také absolvovala Běh Podblanicka pro Středočeský kraj ve Zruči nad Sázavou, kde se umístila na krásném druhém místě. Z atletického víceboje doma v Horních Počernicích si přivezla zlato a úspěch slavila i na Strahově, kde za ZŠ Chodovická vybojovala hned dvě zlaté medaile, a to jak za běh, tak za skok daleký.

A jaký má Kateřina v atletice svůj vzor? „Fandím Zuzaně Hejnové. Na atletickém táboře se na nás byla podívat a viděla jsem ji i na atletickém meetingu v Chebu. Mám i její podpis, za který jsem moc ráda.“

Kromě sportu si Kateřina ve volném čase ráda čte, vyrábí z papíru či gumiček a maluje. Budeme se těšit na její další úspěchy.

 

Lenka Bartáková, redaktorka

Prev Informace pro občany
Next Mladí z SHM uspořádali dětský bál