MÁME STRACH O SVÉ DĚTI – DO ZŠ A MŠ V HORNÍCH POČERNICÍCH DOCHÁZÍ 2 400 DĚTÍ!

MÁME STRACH O SVÉ DĚTI – DO ZŠ A MŠ V HORNÍCH POČERNICÍCH DOCHÁZÍ 2 400 DĚTÍ!

PRAHA – KAMIONOVÉ SRDCE EVROPY.

Na včerejším zasedání zastupitelstva hl. m. Prahy dali občané klidným happeningem opět najevo, že jim jejich domovy nejsou lhostejné. Nesouhlas s plánovanou dostavbou Pražského okruhu přišli s letáky a transparenty vyjádřit i obyvatelé Horních Počernic. Za jejich postoj jim velmi děkujeme.

V rámci interpelací k pražským zastupitelům přednesla obyvatelka Horních Počernic MUDr. Táňa Bretyšová výborný projev. Jako lékařka se zaměřila na aspekty zdraví a “Vliv automobilové dopravy na lidské zdraví“.

 

Citujeme: „Vážení, jste radní hl. m. Prahy, máte ji chránit, máte za ni bojovat, ne skládat ruce do klína s výmluvou: „To my ne, to Ministerstvo dopravy a další instituce. My máme omezenou pravomoc a kompetence.“

Byli jste námi zvoleni proto, abyste za nás jednali a jednali v náš prospěch. Nikoli jen sdělit, že se nedá nic dělat, že je pořád lepší „blbá varianta“ než žádná, resp. než projednávat pro Prahu variantu šetrnější, raději to nechat běžet tak, jak to je nastaveno z dob minulého století…Co Vám brání v posouzení variant řešení Pražského okruhu, kde by jedním z hlavních kritérií byly dopady na životní prostředí a zdraví obyvatel? Lidské zdraví je přece mnohem důležitější než zastaralé územní plány a zábor zemědělské půdy.”

Věříme, že politici dokážou naslouchat názorům těch, kteří jim před časem dali ve volbách důvěru. Horní Počernice by se neměly stát největší kamionovou křižovatkou v Evropě.

dsc00862 dsc00952 dsc00988 dsc00944 dsc00814 dsc00818

 

Prev KOMUNITNÍ CENTRUM – VOLNOČASOVÉ AKTIVITY PRO VEŘEJNOST
Next Střípky ze ZŠ Ratibořická