Marta Křepelková vybojovala bronz a dvě stříbra na Univerziádě

Marta Křepelková vybojovala bronz a dvě stříbra na Univerziádě

V  minulém vydání Hornopočernického zpravodaje jsme uveřejnili rozhovor s Martou Křepelkovou, která se po úspěšném mistrovství republiky právě chystala na univerziádu. Pětadvacetileté studentce ČVUT se v individuálním závodě v Almaty podařilo vybojovat cenný bronz, nestačila jen na Japonky Iwasaovou a Kobajašiovou.

marta_5

„Z medaile v individuálním závodě jsem měla hroznou radost. Z  tréninků jsem věděla, že to není nereálné, ale zároveň to nebude zadarmo. V trénincích jsem se umísťovala mezi 3. – 6. místem. V závodě jsem pokazila druhý skok a  s  medailí se rozloučila, ale nakonec v důsledku chyby Finky jsem ji přeci jen získala. Pak následoval závod mix týmů a týmů žen, odkud přistály další dvě medaile. Díky výborným skokům Čestmíra Kožíška jsme získali stříbro v mix týmech a s Kájou Indráčkovou jsme v týmech žen získaly také stříbro. Bylo to jako z pohádky, mým snem bylo se na univerziádu dostat, ale že tam ze tří závodů získám tři medaile, to jsem opravdu nečekala,“ sdělila nám Marta po závodě své dojmy.

marta

Zajímalo mě, kdo se může univerziády zúčastnit a jaká tam byla konkurence: „Na univerziádu mohou jen ti, co studují vysokou školu. Navíc se tou dobou konaly ještě závody Světového poháru, které jsou klíčové pro nominaci na příští zimní olympiádu. Proto tam nebyla světová špička a byla tam větší šance pro nás „amatéry“, objasnila Marta. Marta právě odjela na Lahti, kde se koná další důležitý závod její kariéry, a  to rovnou mistrovství světa.

marta_3

Stačila vůbec svůj úspěch z Kazachstánu oslavit? „Na slavení nebylo moc času. V  Almaty jsem slavit nestihla a po příletu domů jsem hned šla do práce a musela dohánět školu. Od přítele jsem dostala balík lentilek, s jedním kamarádem jsem šla na večeři, čímž podpořil moje nabírání váhy pro délku lyží na mistrovství světa. Více to plánuji oslavit až po návratu z mistrovství světa v  Lahti. V tomto závodě se bude těžké i jen kvalifikovat do závodu, zatím to je z tréninků dost na hraně. Kvalifikace je zítra a postupuje 40 závodnic. Mistrovství světa není univerziáda, dodala Marta.

marta_4

Držíme moc palce, aby medaile cinkla i tentokrát!

 

Prev Masopustní veselí
Next Bártlovka se účastní pražských výstav

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment