Masopustní veselí

Masopustní veselí

V Počernicích dnes propuklo masoupustní veselí, kde nechyběly masky, zabijačkové hody, koblihy a sladkosti pro děti, či něco ostřejšího pro dospělé.

1-43

Průvod masek vyšel pár minutek po druhé hodině odpolední od ZŠ Ratibořická, kde si zapomnětlivci mohli vypůjčit masky a kostýmy. První zastávkou byl Úřad MČ, kde panoš  ze spárů medvěda zachránil starostku Hanu Moravcovou, která pak mohla předat Masopustní právo a tedy vládu maškarád nad Horními Počernicemi. Nezapomněla ani na občerstvení a hlavně pitný režim, aby maškary měly dostatek síly na další cestu.

1-68

Tou byla zastávka v Cirkuse MUM, kde bylo pro děti připraveno několik soutěžních stanovišť. “Mě se líbilo nejvíc na té dráze s paraplíčkem a taky, že jsem dostala několik bonbónků,”řekla nám malá víla Lucinka. Po chvíli se už průvod odebral na zámek, kde ještě po cestě zastavil před restaurací Sezóna. Na zámku porota vybrala nejkrásnější dětské masky, které odměnila krásnými dárky a pozvala maškary na zabijačkové dobroty a sladké koblížky.

1-88

Velký dík patří všem, kdo se na této akci podíleli a to: Chvalský zámek, Skauti, Spolek Molechet, RC MUM, DDM HP a Restaurace Sezóna, stejně tak partnerům akce Globus Černý Most a Pekařství Moravec. Stejně tak všem, kteří na akci dorazili v krásných maskách a vytvořili tak skvělou atmosféru.

1-133

Kompletní fotogalerii najdete na našem facebooku zde:

https://www.facebook.com/ezpravodajhp/

 

Prev Upozornění pro rodiče
Next Marta Křepelková vybojovala bronz a dvě stříbra na Univerziádě

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment