Mátový nebo citrón v Horních Počernicích

Mátový nebo citrón v Horních Počernicích

Brněnské Divadélko Fortel, které je spolkem herců nevidomých a bez handicapu, bude v sobotu 17. března od 19:30 hostovat s představením Mátový nebo citrón v pražském Divadle Horní Počernice.

img_0010

Největší specifikum Divadélka Fortel, které působí na brněnské divadelní scéně již deset let, spočívá jednoznačně v jeho členech. V souboru totiž spolu působí zrakově postižení herci s herci bez handicapu. Tímto neobvyklým spojením dochází k zajímavé formě spolupráce, obohacující všechny členy souboru. Na jedné straně pomáhají „zdraví“ ochotníci těm handicapovaným zejména s neverbálními projevy, jako je například pohyb po jevišti nebo gesta, zrakově postižení zase inspirují zbytek souboru svým upřímným a energickým verbálním projevem. Součet toho všeho dává dohromady jednolitý celek, ve kterém má každý svou nenahraditelnou hodnotu, a ve kterém se stírají hranice a boří předsudky.

Představení Mátový nebo citrón Divadélka FORTEL se uskuteční v sobotu 17. 3. 2018 v 19:30 v  Divadle Horní Počernice –  Votuzská 379/11, 193 00 Praha 20, www.divadlopocernice.cz vstupné: 130 Kč.

img_0145

MÁTOVÝ NEBO CITRÓN 

hra od Patricka Haudcoeura a Daniella Navarro-Haudecoeura

Děj se odehrává během nekonečných zkoušek divadelní hry. Vše se stává čím dál vypjatějším, čím víc herci zjišťují, že vlastně nic neumí. Pastí se tak stává nejen sama scéna, ale i vzájemné vztahy, které se postupně odkrývají a vyostřují. Pro diváka se pohled na úporné snažení herců i režisérky, stává nekonečným zdrojem komických situací.

Hrají:

Láďa MUROŇ – Henri Dujardin – syn producenta představení, které se zkouší. Neštěstím pro kolegy herce je, že na jevišti stojí poprvé…

Markéta ŠMÍDKOVÁ – Marie-Agnes Devignacová / Sofie– profesionální herečka. Nikdy neprorazí, ale je jediná, kdo to neví….

Martin CHRÁSTECKÝ – Ludvík-Fillipe Devignac / Chrásťa – manžel a radílek, což se nevylučuje…..

Libor ODEHNAL – Viktor – začátečník, jehož nezkušenost ospravedlňuje jeho egocentrizmus…

Markéta FRIDRIŠKOVÁ – režisérka, často zaskočená událostmi, nicméně s darem všechny zklidnit a nadchnout…

Kateřina HOFFMANNOVÁ – morousovitá a hubatá kostymérka….

 

Další informace: Markéta Králová, Divadlo Horní Počernice.                                                         Tel.: 602 524 797, e-mail:kralova@divadlopocernice.cz

Prev V Praze se vyskytl zvýšený počet spalniček. Jediné účinné opatření: očkování
Next Epidemie přetrvává