Maturitní ples

Maturitní ples

Když jsem stála na začátku červeného koberce, přede mnou balonková brána a nespočet známých i neznámých usmívajících se tváří, zatočila se mi hlava. Cítila jsem, jak se mi lehce třesou nohy a brní konečky prstů.

Jsou okamžiky, které utečou jako voda, ale my si je stejně pamatujeme po celý zbytek života. Vryjí se nám někam hluboko do vzpomínek, ty nejintenzivnější přímo do srdce.

A přesně jednou z těchto „chvil“, přesněji řečeno celovečerní událostí, byl pro mě a mé spolužáky z oktáv a prim Maturitní a imatrikulační ples našeho gymnázia, jenž se konal v Kongresovém centru Praha, ve středu 30. ledna 2019.

Všechna to paráda byla oficiálně zahájena v 19 hodin. Pro nás – maturanty – však vše začalo mnohem dřív. Návštěvy kadeřnic, manikérek, kosmetiček a salonů s šaty představovaly dobrodružnou odyseu, na jejímž konci pak stanuly na červeném koberci a v záři reflektorů skutečné princezny spolu s elegantními mladými muži. Cesta to byla dlouhá a náročná, ale důležitá a vlastně krásná.

Celý večerní program byl velmi nabitý. Začátek plesu patřil několika dechberoucím předtančením, a pak především primánům. Jejich nástupu, stužkování, překvapení, fotografování.

Pak převzali žezlo maturanti. Šerpování, potřásání pravicí, přípitek, předávání darů třídním profesorkám… Nesměl chybět ani zlatý déšť, tanec s profesory a rodiči.

Třešinkou na pomyslném plesovém dortu pak bylo překvapení oktáv – grandiózní a velkolepá show obou tříd.

Ples se vydařil, měl snad jen jedinou vadu na kráse – utekl až moc rychle. Teď už nám nic nestojí v oné finální maturitní show v květnu. Tak snad to dopadne stejně úspěšně a kouzelně jako letošní ples.

skoly_gymnazium

Hedvika Nová, oktáva A

 

Prev DNES ODPOVÍDÁ STAROSTKA NA CHATU, ZÍTRA JE PRO VÁS OTEVŘENÁ RADNICE!
Next Domovská skupina v HoPu má od všeho trochu!