Maturitní ples

Maturitní ples

Maturitní ples

V naprosto netradičním termínu proběhl díky pandemii covidu maturitní a imatrikulační ples. Z únorového termínu jsme jej byli nuceni přesunout na 12. červen, a tak jsme se v Lucerně nesešli s našimi maturanty, ale tentokrát již s absolventy. Během večera byli ostužkováni i naši prváci a bývalí čtvrťáci předvedli svá půlnoční překvapení. Přestože teplota v sále atakovala čtyřicet stupňů, všichni jsme si vlastně poslední společné setkání velmi užili.

 

Setkání v Tandemu

Ve dnech 24. a 25. června se v Plzni uskutečnil česko-německý seminář pro partnerské instituce v odborném vzdělávání „Pojďte se setkat, sdílet a plánovat”, který naše partnerská organizace Tandem, jejímž prostřednictvím vysíláme naše studenty na praxe do Německa, uspořádala při příležitosti 25. výročí svého vzniku. Setkání se zúčastnily kolegyně němčinářky Petra Bílá, Petra Sečkařová a Lenka Honzíková, které v jeho rámci uspořádaly workshop „Výzvy v komunikaci u mezinárodních partnerství aneb Jak pěstovat oboustranně přínosné partnerství“. Během něj sdílely s ostatními účastníky naše téměř desetileté zkušenosti z pořádání zahraničních praxí.

 

Evropská pochodeň

Školní rok u nás tentokrát neskončil předáním vysvědčení, neboť jsme ještě 30. června odpoledne uspořádali významné setkání v rámci mezinárodního projektu „Evropská pochodeň“. Ten vznikl ve střední odborné škole Paula Lagevina ve francouzském Beaucaire a byl spojen s cyklistickou štafetou z Beaucaire do Prahy. Členové štafety přivezli pochodeň-plastiku, která symbolizuje srdce Evropy v lidských dlaních stojící na základních právech deklarovaných ve smlouvě z Nice a je dílem studentů zmíněné odborné školy. Naší škole byla slavnostně předána v předvečer převzetí předsednictví EU Českou republikou. Slavnostního setkání se zúčastnili nejen zástupci obou škol, ale také senátor David Smoljak, radní hlavního města Prahy Vít Šimral, představitelé Francouzského institutu a zástupci Městské části Praha 20.

Všichni zúčastnění, především mladí lidé z řad studentů a pedagogů, chtějí touto cestou propagovat evropské hodnoty, šířit myšlenku jednotné Evropy, která v současné době nabývá zcela nových rozměrů. Věříme, že podobné aktivity jsou velmi důležité, protože přispívají k tomu, aby si nastupující generace lépe uvědomila význam Evropské unie a našeho členství v ní.

 

Petra Bergmannová, učitelka SOŠ

 

Prev První školní den byl díky projektu Školákům od srdce šťastnější pro 6 730 dětí
Next Novinky v knihovně