Maturitní ples gymnázia

Maturitní ples gymnázia

Únor se dostal do své poloviny a Kongresovým centrem se rozeznělo klapání podpatků, hlasy byly zapletené do nespočetných hovorů a tomu všemu vytvářela kulisu klasická taneční hudba. Maturitní ples Gymnázia Chodovická, který se po roční přestávce vrátil opět do sálu vyšehradského centra, byl zahájen. Na seznamu pozvaných hostů samozřejmě nechyběli starosta městské části Praha 14 Radek Vondra ani starostka městské části Praha 20 Hana Moravcová.

maturitni2

Ples zahájil skvěle nacvičený nástup letošních prim. Naši nejmladší spolužáci byli ostužkováni a obdrželi také pamětní medaile. Následovalo taneční vystoupení těchto žáků, za které sklidili obrovský potlesk. Poté již na taneční parket zamířili profesionální tanečníci a my byli svědky bezchybného provedení samby, rumby či čači.

maturitniples

Konečně program postoupil k samotnému vrcholu večera, alespoň pro nás maturanty. Začalo slavnostní šerpování oktáv. Stáli jsme před červeným kobercem. Po skvělých osmi letech strávených na tomto gymnáziu je naše studium téměř u konce. Nastala ta chvíle, kdy každý zaslechl své jméno a postupně jsme po červeném koberci došli před zraky tisíce lidí až k panu řediteli PhDr. Janu Podešvovi, jeho zástupkyním a třídním učitelům. Následně se vše událo v rychlém sledu – poděkování třídním profesorům a předání dárků, proslov našich spolužáků, tanec s učiteli a s rodiči a rovněž předání žezla naší školy o rok mladším studentům. Zlatým hřebem večera se stala vystoupení obou oktáv, která byla odměněna bouřlivým potleskem.

maturitni6

Tento večer se nejen pro mě stal nezapomenutelným. S dojetím a skrytou závistí jsme pozorovali studenty prim, kteří všechny skvělé zážitky ze studia na této škole mají ještě před sebou. Doba, kdy jsme my byli na jejich místě a místo letošních šerp přebírali medaile, se zdála mnohem blíže než skutečných osm let. Nyní vím, že těchto osm let bych nikdy nevyměnila.

maturitni5

maturitni4

maturitni3

Veronika Ilková, oktáva A

Prev Ztraceni v Mnichově
Next Další úspěchy sportovní gymnastiky

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment