Mezinárodní spolupráci ani covid nezabrání

Mezinárodní spolupráci ani covid nezabrání

Již řadu let se zapojujeme do různých mezinárodních projektů. Ačkoliv by se mohlo zdát, že koronavirus bude přeshraniční spolupráci bránit, opak je pravdou. Moderní technologie umožňují i v této podivuhodné době pracovat společně na důležitých aktivitách, a tak jsme se nově zapojili hned do několika najednou.

„Global Goals Ambassadors – European teens fighting for a better future“ pod hlavičkou Domu zahraniční spolupráce a Erasmu+ je dvouletý mezinárodní projekt, do nějž jsou zapojeny střední školy z Německa, Španělska, Itálie, Finska a my, jakožto zástupci za Českou republiku. V jeho rámci je formulováno sedmnáct cílů udržitelného rozvoje, přičemž každá ze zúčastněných škol bude zpracovávat ty, které si sama vybrala. Zapojení studenti i pedagogové se zúčastní různých webinářů nebo eTwinningových aktivit a samozřejmě – pokud to situace dovolí – se budou vzájemně navštěvovat. Z minulých podobných aktivit víme, že tato část je vždy nejpřínosnější, a tak věříme, že se uskuteční. Stejnému tématu se věnuje i další projekt „Global Challenge“, který organizuje Wageningen University & Research z Nizozemska.

Nedávno jsme také navázali úzkou spolupráci s Europa-Berufsschule z bavorského Weidenu. Naše školy mají mnoho společného – němečtí studenti se učí česky, naši naopak německy a zároveň nabízíme stejný studijní obor – bankovnictví. Jednou z prvních společných akcí byla návštěva bavorských vrstevníků na on-line hodině němčiny, kde si všichni vyzkoušeli v praxi oba jazyky.

Petra Bergmannová, učitelka SOŠ

Prev Otázky ohledně očkování
Next Novoroční Ladění