Ministerstvo vnitra spouští kampaň „Zůstaňte doma, zachraňte životy“

Ministerstvo vnitra spouští kampaň „Zůstaňte doma, zachraňte životy“

Po celém Česku se o víkendu objeví 10 tisíc plakátů s heslem „Pomozte našim zdravotníkům“, které doplní slogany „Zůstaňte doma, zachraňte životy“ nebo „Noste respirátory, zachraňte životy“. Jde o kampaň Ministerstva vnitra (MV) apelující na dodržování proticovidových opatření. 

MV dnes spustilo informační kampaň „Zůstaňte doma, zachraňte životy“. Během víkendu lidé na plakátovacích plochách měst a obcí najdou 10 tisíc plakátů upozorňujících na skutečnost, že k záchraně životů a pomoci našim zdravotníkům stačí často drobnost – zůstat doma a venku si vzít respirátor. „Nikdy není pozdě lidem znovu říci, jak jednoduše se i oni mohou stát hrdiny a zachránit životy. Stačí zůstat doma a venku důsledně nosit respirátor. Jen tak společně dokážeme zastavit další růst pandemie,“ uvedl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Oba plakáty naleznete v příloze.

Jde o grafickou kampaň, kterou jako první použila vláda Velké Británie. MV design kampaně využilo po dohodě a se souhlasem britského velvyslanectví. „Jsem rád, že se Češi inspirují britskou kampaní a můžeme jim tak pomoci. Zastavit epidemii je společný cíl, covid nezná hranice,“ dodal britský velvyslanec v Česku Nick Archer.

Plakáty velikosti A0 (841 mm x 1189 mm) pro MV vytiskla, rozveze a rozlepí společnost Rengl, a to za 1,5 mil. Kč včetně DPH.

Prev Vláda na tři týdny zakázala pohyb mezi okresy. Omezení má zabránit šíření agresivních mutací koronaviru
Next První zásilka antigenních testů pro samotestování žáků ve školách dorazila do Česka