Mistři světa a Vyslankyně dobré vůle

Mistři světa a Vyslankyně dobré vůle

Talentované sportovce z Horních Počernic, sourozence Martinu Ptáčkovou a jejího mladšího bratra Josefa, přijala v těchto dnech na radnici starostka Alena Štrobová a oběma poděkovala za skvělou reprezentaci naší městské části doma i v zahraničí.  Mladé sportovce zdobí hned několik mistrovských titulů v bojových sportech, včetně nejcennějších titulů mistrů světa.

sport_ptackovi

Martina je i Vyslankyní dobré vůle Ministerstva zahraničí ČR. V rámci toho pomáhá třeba českým dětem v rumunském Banátu nebo organizuje pomoc menšinám v různých koutech světa. Spolu s bratrem připravují i projekty na pomoc nevidomým, na školách proti šikaně nebo na pomoc ženám ohroženým násilím.

Momentálně se kromě několika menších akcí v České republice připravují na cestu do Moldávie, kde bude mít Martina povinnosti v rámci své funkce Vyslankyně dobré vůle a Pepu tu očekávají závody. Jejich další kroky vedou do Běloruska, kde Martina závodí na světovém šampionátu. V polovině roku se vydají na Srí Lanku, kde budou jako hosté hovořit na Světové konferenci na ochranu a podporu dětí. Držíme jim palce do dalších kroků a moc si vážíme toho, že si oba mladí sportovci ve svém pestrém programu udělali čas 13. února 2020 na Zámecké posezení na Chvalském zámku. Děkujeme!

Prev Vraky v Horních Počernicích
Next DNEŠNÍ JEDNÁNÍ ZASTUPITELSTVA MČ PRAHA 20 SE RUŠÍ