Mladí fotbalisté SC Xaverova dosáhli výjimečného výsledku na turnaji E.ON Junior Cup

Mladí fotbalisté SC Xaverova dosáhli výjimečného výsledku na turnaji E.ON Junior Cup

Xaverovský tým hráčů narozených v roce 2006 prošel celostátním sítem kvalifikačních turnajů a stal se tak účastníkem jednoho z největších turnajů této věkové kategorie v ČR – E.ON Junior Cup Velké finále. Jedná se o dnes již tradiční akci pro nejlepší týmy v ČR a účastní se ho pravidelně kromě kompletní domácí špičky také věhlasná zahraniční mužstva jako např. Borussia Dortmund nebo AS Monako. Nejinak tomu bylo i v letošním roce, kdy se do krásného fotbalového areálu v Rudné sjelo 48 týmů. Xaverovští nastoupili pod vedením trenéra Karla Pitáka v sestavě: Slavomír Trapera, Adam Ledvina, Danis Mačkič, Šimon Mikolášek, Marek Veselý, Eliáš Piták, Najden Chadžiev, Jakub Slunéčko, Jan Jinoch,  Roman Kopotiyenko, Martin Šemík, Tomáš Turek.

eoncup

Naši borci byli vylosováni do velmi těžké skupiny, kde je čekaly favorizované týmy SK Slavia Praha, Borussia Dortmund, Baník Ostrava a další.

Po trochu pomalejším rozjezdu v prvním zápase (MFK Karviná), který nakonec znamenal jedinou porážku prvního hracího dne, se hráči SC Xaverov rozjeli k fantastické jízdě. Postupně přehráli FC Baník Ostrava, FC Zlín, SK Kladno, FC Hlinsko a přesvědčivým výsledkem 2:0 také horkého favorita celého turnaje SK Slavii Praha. Poslední večerní zápas skončil remízou se SFC Opava. Také díky atraktivní předváděné hře začal náš tým poutat pozornost silných soupeřů z dalších skupin.

Roli favorita na postup do nadstavbové části kluci potvrzovali i druhý hrací den. Pokračovali ve vítězné sérii, když postupně porazili týmy FK Pardubice, TJ Slavkov a ČSK Uherský Brod. Před posledním zápasem základní části proti skvěle připravené Borussii se tým SC Xaverova stával černým koněm na postup do finálové čtyřky. Zápas, který pro nás znamenal jeden z vrcholů turnaje, odehráli všichni hráči fantasticky. Soupeře jsme nepustili do výrazné šance a sami si dokázali vytvořit několik nadějných situací. Největší příležitost našeho týmu pak skončila na tyči soupeřovy branky a ke skórování chyběl jen kousíček. Nakonec se mužstva rozešla se spravedlivou remízou 0:0. Od této chvíle bylo zřejmé, že náš tým může pomýšlet na velmi dobré umístění. Nadstavbová část turnaje začala vítězstvím nad FK Mladá Boleslav. Po té však jakoby trošku docházely síly a kluci uhráli jen remízu s FK Hodonín a rumunským ACS Targu Mureš.

Třetí hrací den pak přinesl výhru nad 1. FC Slovácko. Xaverovské fotbalisty tak dělilo jedno vítězství od postupu do finálové čtyřky. V prvním zápase se to nepodařilo proti Sigmě Olomouc, neboť jsme prohráli 0:1. V posledním zápase nadstavbové části jsme po nervózním výkonu prohráli s MFK Vyškov. Tento výsledek nás zastavil jen těsně před branami semifinále.

Bylo třeba se rychle smířit s těsně uniklou příležitostí a soustředit se na poslední zápas o 5. místo proti silným Bohemians 1905. Byť jsme po drobném zaváhání v úvodu inkasovali, kluci dokázali díky enormnímu nasazení zápas otočit. Dvěma vstřeleným brankami pak získali skvělé 5. místo. Ve finálovém zápase celého turnaje zvítězili po remízovém výsledku hráči SK Slavia Praha nad Borussií Dortmund až na pokutové kopy.

Tým fotbalistů SC Xaverov zanechal na tomto prestižním turnaji nezapomenutelnou stopu, když skvěle reprezentoval svůj klub. Díky výborným výkonům se stal nepřehlédnutelným účastníkem turnaje. To zvýraznil i Jan Jinoch, který byl vyhlášen nejlepším hráčem E.ON Junior Cup 2016. Jako odměnu za svoje umístění si pak kluci odvezli pozvánku na prestižní halový evropský turnaj pořádaný na podzim v německém Gilchingu.

Celému týmu SC Xaverov ročník 2006 gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci.

Výsledky:

Základní skupina

SC Xaverov – MFK Karviná             1:0

SC Xaverov – FC Baník Ostrava      1:0

SC Xaverov – FC Fastav Zlín           1:0

SC Xaverov – SK Kladno                  2:0

SC Xaverov – FC Hlinsko                 2:1

SC Xaverov – SK Slavia Praha         2:0

SC Xaverov – SFC Opava                 1:1

SC Xaverov – FK Pardubice             2:1

SC Xaverov – TJ Slavkov p. H.        1:0

SC Xaverov – ČSK Uherský Brod    3:0

SC Xaverov – Borussia Dortmund    0:0

 

Nadstavbová část:

SC Xaverov – FK Mladá Boleslav    2:0

SC Xaverov – FK Hodonín               0:0

SC Xaverov – ACS Targu Mureš      1:1

SC Xaverov – 1. FC Slovácko           1:0

SC Xaverov – Sigma Olomouc         0:1

SC Xaverov – MFK Vyškov             0:2

O 5. Místo

SC Xaverov – Bohemians 1905        2:1

Konečné pořadí 1.-10. místo:

  1. SK Slavia Praha
  2. Borussia Dortmund
  3. FC Zbrojovka Brno
  4. FC Viktoria Plzeň
  5. SC Xaverov
  6. Bohemians 1905
  7. AC Sparta Praha
  8. FC Baník Ostrava
  9. FC Hlinsko
  10. FK Dukla Praha

Štěpán Mikolášek, trenér

 

 

Prev DDM - říjen
Next Podařilo se zachránit jen jednu loutku