Mladí pro mladé

Mladí pro mladé

SHM Klub Praha – Počernice uzavřel školní rok Setkáním křesťanské aktivní mládeže a již plánuje letní týdenní tábory pro děti a mládež.

cirkev_mladi1

Dvanáctý ročník Setkání křesťanské aktivní mládeže se konal 17. června ve sportovním areálu ZŠ Dolní Počernice. Na akci přijelo přes 120 mladých lidí ve věku 12-26 let z celé České republiky a dohromady vytvořili čtrnáct sportovních týmů. Soutěžilo se ve florbalu, fotbalu a volejbalu. Nejdál to do Počernic měli mladí z Otrokovic.

Od půl osmé ráno se hráči registrovali a hned v devět hodin byl odstartován první zápas. „Hráči dávali do hry obrovské nasazení a energii, některé pády také vypadaly opravdu zle, nicméně sportovci se stačili ze svých kotrmelců oklepat ještě dříve, než doběhl zdravotník,“ komentovala to jedna z organizátorek Anna Beránková z Horních Počernic. S některými týmy přijeli i fanoušci, kteří, když zrovna nefandili, mohli využít doprovodný program jako např. malování na obličej, několik disciplín atletiky, stolní tenis nebo fotbálek.

cirkev_mladi3_foto-herianova-anna

„Díky počasí, které nám nakonec místo deště poslalo sluníčko, jsme mohli náročný den zakončit bohoslužbou pod širým nebem, grilováním a koncertem skvělé kapely,“ doplnil Matouš Jakubec z počernického klubu. Pak už následovalo napínavé vyhlášení vítězů. Oproti minulému roku, kdy počernické týmy vyhrály všechny tři putovní poháry, letos neukořistily ani jeden. Dva poháry putovaly do jiných částí Prahy (týmy Prahy 10 a Prahy 4) a jeden dokonce do východočeských Sebranic. Doufejme, že se podaří příští rok uspořádat další ročník SKAMu a Počernice budou opět bojovat o medaile a poháry.

Mezitím SHM klub – Praha Počernice stihne připravit řadu dalších akcí, aktuálně týdenní prázdninové tábory, tzv. chaloupky, pro děti ve věku od 7 do 16 let. Letos se chystají celkem čtyři klukovské skupiny a tři dámské tábory. Jeden z táborů plánuje putování do slovenských hor. Jméno chaloupkám daly horské chalupy, kde se tábory konají. Jsou tak otevřené i dětem, které nemají skautského ducha, a přesto si účastníci užijí přírodu, legraci a přivezou si domů spoustu nových zkušeností a kamarádů. Více info na http://pocernice.shm.cz

Josef Beránek, organizátor

Prev Ordinační hodiny MUDr. Taťány Železné
Next Projekt „Anthropoid“ – prezentace dokumentace na Stoliňské