Mládí pro stáří

Mládí pro stáří

Naše třída, kvarta A, v prvním pololetí letošního školního roku pracovala v rámci předmětu Výchova demokratického občana na projektu Občan. Jako téma jsme si zvolili pomoc seniorům.

mladiprostari

Na začátku školního roku jsme navázali kontakt s počernickým Domovem pro seniory Bethesda s cílem zpříjemnit seniorům jejich volný čas. Rozdělili jsme se do čtyř skupin a několikrát týdně si střídavě připravovali program pro naše setkání se seniory, např. stolní hry, předčítání nebo práce na počítači. Při vymýšlení aktivit nám výrazně pomáhal blížící se čas vánoční, takže některá odpoledne byla tematicky řazena k tomuto období a vycházela z vánočních tradic a zvyků (pečení vánočního cukroví, výroba adventních věnců).

mladiprostari2

V domově nás vždy vřele přivítali a my jsme s nimi strávili příjemné chvíle. Práce na projektu nás velmi obohatila, touto cestou jsme získali mnoho nových zkušeností a seznámili se s řadou zajímavých lidí. Přestože výuka tohoto předmětu v lednu končí, rádi bychom v projektu pokračovali i v dalším pololetí.

mladiprostari3

Petra Miškovičová, Matěj Čumpelík (kvarta A)

Prev Rekonstrukce chodníků Náchodská
Next Rodiče rodičům

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment