MŠ Chodovická pomohla postavit do lepšího života indickou dívku

Před třinácti lety přišla jedna z maminek s nápadem, abychom si přes Českou katolickou charitu adoptovali nějaké dítě z Indie. Stalo se. Byla nám přidělena sedmiletá Sneha a my jsme se zavázali po dobu její školní docházky zasílat ročně 4 900 Kč, které jí zajistí vzdělání, učební pomůcky i podporu škole, kterou navštěvuje.

 

Hned první sbírka přinesla překvapivých 9 000 Kč, takže jsme se ujistili, že svůj závazek pravděpodobně zvládneme, což se opravdu povedlo. Každoročně jsme ve spojení s dobročinným bazárkem nebo jinou celoškolní akcí vybrali potřebnou sumu a odeslali ji. Sneha nám dvakrát ročně psala nebo kreslila obrázky a naše děti jí zase odpovídaly. Díky této komunikaci se dozvěděly, že ne každý člověk na světě se má tak, jako my, že vzdělání je vzácná věc a poznaly, že když dá hodně dětí trošku peněz, může z nich vzniknout pěkná hromádka, která pomůže k lepšímu životu vzdálené dívce.

Naše Sneha absolvovala i vyšší školu, vyrostla z ní pohledná slečna a přejeme jí lepší život, než měli její rodiče.

Děkuji tímto vedení MŠ, rodičům i dětem (těm už je také i 21 let), učitelkám i všemu personálu, který Snehu po celou dobu podporoval.

Nejsme na světě sami.

 

Za MŠ: Kateřina Trutnovská, učitelka

 

Prev Okénko seniorů
Next PŘERUŠENÍ DODÁVKY ELEKTŘINY