Musíme si pomáhat

Musíme si pomáhat

Vzhledem k velmi složité situaci na Ukrajině se v těchto dnech FZŠ Chodovická rozhodla uspořádat sbírku Děti dětem. Celý vestibul naší školy se proměnil ve skladovací místnost, které kralovali chlapci z 9. ročníku Sam a Filip, kteří s nápadem pomoci přišli. Některé třídy dokonce nabídly pomoc i finanční a vzdaly se odměny za sběr papíru, který nedávno proběhl.

 

Výlet do Národního muzea a další akce

Pandemická situace se postupně uklidňuje, a tak si začínáme dopřávat alespoň drobné mimoškolní akce. Některé třídy vyrazily do Národního muzea a zároveň si připomněly památku Jana Palacha a Jana Zajíce. Jiné třídy vyrazily na Chvalský zámek na velmi povedenou výpravnou výstavu ke krásnému animovanému filmu Myši patří do nebe. Plánujeme výlet do Dánska, Německa, na horu Říp, na zámek Stránov, školy v přírodě a další podobné akce, na které se velmi těšíme a které nám už velmi chyběly.

 

Sportovní události FZŠ Chodovická

Ve dnech 11. 2. a 4. 3. jsme se zúčastnili okresních kol v basketbale a volejbale. I přesto, že ne všichni se věnují těmto sportům ve volném čase, výkony byly na velmi dobré úrovni. V basketbalu skončili kluci na 4. místě, ve volejbalu na skvělém 2. místě.

  1. 2. naši žáci a žákyně vyjeli přes celou Prahu až na Hamr Braník, aby zde odehráli krajské finále ve stolnímu tenise. Ve družstvech se nám moc nedařilo a jen těžko jsme odráželi útoky soupeřů. Turnaj byl skvěle organizačně vedený, a tak prostojů bylo minimum a všichni si pěkně zahráli. Obě družstva skončila shodně na 6. místech z celkového počtu 7 škol.

Všem našim žákům děkujeme za příkladnou reprezentaci školy.

 

Krásné jarní dny plné sluníčka přeje

tým učitelů FZŠ Chodovická

 

Prev Veteran party
Next Sbírka pro ukrajinské rodiny v azylovém domě