Myši patří do nebe a také na Chvalský zámek

Myši patří do nebe a také na Chvalský zámek
  1. 1. – 15. 5. 2022, denně od 9.00 do 18.00 hod.

Výpravnou výstavu kulis, scenérií, rekvizit i půvabných loutek z animovaného filmu Myši patří do nebe si rozhodně nemůžete nechat ujít! Mnohých detailů si ve filmu díky krátkosti záběru ani nelze povšimnout. Na naší výstavě nabídneme návštěvníkům jedinečnou příležitost si dopodrobna jednotlivé scény i objemné dekorace prohlédnout. A nejenom to! Nejmenší děti si výstavu mohou užít i dobrodružně díky zábavné mapce, která jim poslouží jako interaktivní průvodce filmovým zákulisím. Starším dětem i dospělým doporučujeme ke zhlédnutí také film o filmu v zámeckém minikině a o další zážitky s výstavou se postará i fotokoutek a tvořivá dílnička.

Filmová novinka z konce loňského roku má směrem k divákům opravdu dobře nakročeno. Stihla již získat řadu ocenění na mnoha evropských filmových festivalech, titul za nejlepší animovaný film v Šanghaji a byla nominována mezi pět nejlepších animovaných filmů v rámci cen Evropské filmové akademie. Zájem o ni již projevilo více jak pětadvacet zemí světa včetně USA či Izraele. Nový loutkový film postavený na silné výtvarné stránce a unikátním provedení loutek a prostředí tak navazuje na světově proslavenou tradici české loutkové animace. Není divu – oba tvůrci, zkušení výtvarníci a režiséři, Denisa Grimmová a Jan Bubeníček mají školu Břetislava Pojara.

Výstavní expozici připravujeme ve spolupráci se společností Fresh Films a bude otevřena od 22. ledna do 15. května, denně od 9.00 do 18.00 hodin včetně státních svátků.

Nadchne-li vás naše výstava, určitě doporučujeme ke zhlédnutí stejnojmenný film, který pro vás promítne například i naše spřátelené Divadlo Horní Počernice v sobotu 20. března. A pozor! Každému, kdo se prokáže vstupenkou z výstavy, bude účtováno vstupné na filmové představení se slevou 20 %.

 

Doprovodný program výstavy:

  1. 1. – 15. 5. Výstavní prezentace výtvarných prací v rámci soutěže Nečekané přátelství
  2. 2. Strašidelná noc na Chvalském zámku – myši, pavouci a havěť všeho druhu
  3. 3. – 20. 3. Detektivní týdny na zámku aneb pátrej na vlastní pěst!
  4. 4. – 18. 4. Prodloužený Detektivní týden na zámku aneb pátrej na vlastní pěst!
  5. 5. – 15. 5. Prodloužený Detektivní týden na zámku aneb pátrej na vlastní pěst!

 

Prev SK Ptáčkovi a jejich úspěšné svěřenkyně
Next Nocování plné čar a kouzel II