“Na medaile nečekejte na gauči,” vzkazuje mistryně světa Martina Ptáčková

“Na medaile nečekejte na gauči,” vzkazuje mistryně světa Martina Ptáčková

Martina na mistrovství světa 2016 dvakrát vyhrála a obhájila tak své tituly. Nejen tento vynikající výkon, kterého v loňském roce dosáhla, jí vynesl na 1. příčku ve své kategorii v anketě Nejlepší sportovec Jablonecka 2016.

na-medaile1

V krásném prostředí jabloneckého divadla Martina převzala své ocenění a obhájila tak své vítězství z minulého roku. Mezi dalšími oceněnými sportovci a trenéry byli Barbora Špotáková, Gabriela Koukalová, Ondřej Rybář a další. Kategorii družstev vyhrál tým biatlonistů – SKP KORNSPITZ JABLONEC. Martina se tedy mezi sportovními hvězdami opět neztratila, a to i díky podpoře městské části Praha 20. S jejich podporou lze lépe zajistit kvalitní přípravu k dosažení vynikajících výsledků.

Martina připomíná spíše princeznu než tvrdou kick boxerku. Ale když dá ránu, stojí to za to. Kick box, a nejen ten, dělá vždycky naplno.

Nejen loni, ale i letos máte diář stále plný.

Měla jsem sportovní exhibici, různá vystoupení a přednášky pro vysokoškoláky. Píši také motivační knížku a o některých tématech, třeba proč se lidé nemají vzdávat, jsem hovořila s posluchači VŠ. Koučování lidí mě baví a myslím, že mi jde. Také jsem byla u dětí z mateřských školek.

A jak pracujete s dětmi?

To bývá v rámci sportovní akce, kde si mohou kick box všichni vyzkoušet a přemýšlet, jestli by se mu chtěli věnovat. A pak děti sama trénuji, jsou ve věku od 5 do 15 let (ale i dospělí). Kromě kick boxu se věnuji i tréninku sebeobrany. Všechny zájemce o bojové sporty zvu na své hodiny, kde se snažím ukázat krásu tohoto sportu a přimět další děti či dospělé ke sportu a pohybu vůbec.

Zájemci o tréninky mě mohou kontaktovat na ptacma05@seznam.cz nebo telefonicky na čísle 728 696 097. První hodina je zdarma. Spolu s bratrem Pepou mě můžete vidět v pořadu Na pohodu s Heidi, kde předvádíme ukázky sebeobrany.

V čem spočívá váš trénink?

Vzhledem k mým dalším činnostem trénuju pravidelně doma. Nejvíce mi vyhovuje Tabatův trénink, to jsou několikaminutové série s maximální intenzitou. A fyzička jde znatelně nahoru. Ale samozřejmě jiný trénink trvá i hodinu a půl vcelku.

Co vzkážete sportovcům vašeho věku, kteří se snaží o co nejlepší výkony?

Záleží na každém z nich. Každý může dosáhnout toho, co chce. Ale nemůže čekat na výsledky doma na gauči. Musí makat. Je za tím spousta práce. A často se pak setká se závistí.

Taky jste ji pocítila?

Ano, docela často. Je spousta lidí, která mne má ráda a která ne.

Dagmar Březinová, redaktorka regionálního deníku, foto: Daniel Vojtěch

Prev Lavička Václava Havla je symbolem dialogu a porozumění
Next Vzděláváme své vedoucí

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment