Na úřad přes internet

Na úřad přes internet

Konečně opravdu elektronické formuláře: jednoduché, přehledné a interaktivní

Každá obec, vesnice i městská část musí mít na svém webu zpracovány různé tzv. životní situace. To jsou situace, se kterými se každý občan může setkat a které potřebuje se svým úřadem řešit. Chce-li stavět nový dům, je to stavební povolení u stavebního úřadu, když potřebuje pokácet strom, obrátí se na Odbor životního prostředí. A protože situací, se kterými se občan může potkat, je nepřeberné množství, poskytuje mu náš web jednoduchý návod na to, kam se se svým problémem na úřadě obrátit a co si k tomu připravit.

Ve většině případů jsou to formuláře – vyplněné, podepsané, někdy i orazítkované. Od podzimu je náš úřad bude mít skutečně elektronické – v jednotném vizuálním stylu a tak, aby se na počítači daly vyplnit uživatelsky pohodlně – už žádné rozjíždění teček ve formuláři nebo neinteraktivní PDF.

S úpravou formulářů souvisí i změny na webu. V záložce „Potřebuji vyřídit“ budou všechny životní situace a příslušné formuláře přehledně srovnány, orientovat se návštěvník bude i podle jednotlivých odborů.

Další krok Městské části Praha 20 ve snaze o občanům otevřený úřad máme splněný.

Vítězslav Kaliba, tajemník úřadu

 

Jak na podpis elektronického formuláře?

  • Formulář vyplní uživatel on-line a odešle přímo na úřad bez elektronického podpisu a na úřadě se pak zastaví osobně vše podepsat. nebo
  • Vyplní formulář elektronicky, uloží si ho do počítače, kde k němu připojí elektronický (kvalifikovaný podpis) a takto ho odešle zpět elektronickou cestou na městský úřad.

I na schůzku se objednejte přes internet!

Kompletní výměna vyvolávacího systému včetně programu na objednávání občanů po internetu proběhla v srpnu v budově úřadu Jívanská 635 u vlakového nádraží.

Nové dotykové obrazovky, nové přepážky a vyvolávací systém i pro Odbor životního prostředí – to jsou hlavní novinky, které Úřad městské části Praha 20 nechal instalovat. Nová verze systému, která byla nainstalovaná i na hlavní budově úřadu Jívanská 647, současně plní nařízení GDPR.

Lucie Prokůpková, vedoucí Odboru IT

Prev Může jet cyklista po přechodu pro chodce?
Next Startuje další ročník Zelených oáz. Bezmála milion a půl korun pomůže vrátit přírodu do měst