Na Xaverově bude 1. liga

Na Xaverově bude 1. liga

Obrovský úspěch zaznamenal Xaverovský klub, když se mu podařilo v tomto roce drtivě porážet soupeře a v minulém týdnu postoupil se svou Ligou gentlemanů do 1. ligy. O tomto úspěchu jsme hovořili s manažerem klubu Sváťou Malinou.

V pondělí 20. 5.  bude Liga gentlemanů hrát závěrečný turnaj na Xaverově. Přijďte s nimi od 19:30 oslavit postup do 1. ligy

V pondělí 20. 5. bude Liga gentlemanů hrát závěrečný turnaj na Xaverově. Přijďte s nimi od 19:30 oslavit postup do 1. ligy

Novým programem Pražského fotbalového svazu je zapojit do sportování dětí co nejvíce dětí, ale i dospělých. To znamená, že svaz má soutěže dětí, soutěže dospělých a pro ty, kteří již dosáhli zenit své výkonnosti, ale chtějí sportovat dál, vznikla Liga gentlemanů. Tato liga je pro registrované hráče čili to nejsou žádní lidé, kteří by se sešli na ulici, každý hráč musí být registrovaný v klubu a věkem musí být nad 40 let.

Je nějak omezena horní věková hranice?

Není, horní věková hranice je omezena pouze pohybem.

Kolik je nejstaršímu hráči v této lize?

Nejstarším hráčem je ve svých 64 letech Karel Petržílka.

Kdy jste se do této soutěže přihlásili?

Před rokem jsme se rozhodli, že se přihlásíme do tohoto programu a samozřejmě jsme museli začít od nejnižší soutěže. Absolvovali jsme třetí ligu, kterou jsme vyhráli. Následně jsme postoupili do druhé ligy a kolo před koncem jsme si zajistili postup do 1. ligy vítězstvím 10:1 v Hostivaři. Od podzimu bude tedy na Xaverově 1. liga.

Už víte, jaké budete mít v soutěži soupeře?

Ještě přesně nevíme, nevíme, jak dopadla 1. liga a kdo sestupuje. Určitě za soupeře budeme mít Braník, Ďáblice, možná Dolní Počernice, takže by došlo k „sousedsko-vražednému“ souboji, a určitě tam je Radotín, který je zřejmě nejsilnější. Jsme zvědaví, jak s nimi poměříme síly. Když se podíváte na naše výsledky, tak my jsme momentálně v pěti zápasech nastříleli asi 56 branek. Minule jsme hráli s ČAFC a musel jsem volat na kluky, aby už přestali střílet, protože ukazatel gólů je jenom do 19. Takže jsme dobře připraveni.

Co pro vás znamená takový úspěch?

Pro nás je to takový osobní úspěch, ani nevíme, zda se z 1. ligy postupuje ještě do nějaké Ligy mistrů, ale jsme opravdu šťastní, protože na Xaverově nikdy nebyla 1. liga. V podstatě se do této soutěže zapojili všichni hráči, kteří pocházejí z Xaverova nebo k němu mají nějaký vztah, a hlavně je to strašně baví. Když skončil kdysi na Xaverově fotbal, tak stará garda působila pořád, scházeli se a trénovali. Nyní hrají Hanspaulku, ale chtěli jsme to rozšířit právě o Ligu gentlemanů.

Tento postup bychom chtěli věnovat na počest památky Míly Slaniny, dlouholetého funkcionáře našeho fotbalu, který právě v tomto týdnu zemřel. Přes 30 let byl duší xaverovského fotbalu, působil zde jako vedoucí mužstva, sekretář, organizační pracovník. Právě v den, kdy jsme zpečetili postup do 1. ligy, měl pohřeb a my jsme mu to vítězství a postup chtěli věnovat na odchod do fotbalového nebe. V sobotu jsme pak při mistrovském utkání A týmu uctili jeho památku minutou ticha.

Změní se pro hráče nějak příprava? Přeci jen ta první liga bude náročnější.

Určitě bude složitější, ale my zase nemáme tolik prostoru, abychom mohli změnit přípravu. My to hrajeme opravdu amatérsky, platíme si všechno sami, nemáme žádnou podporu, žádného sponzora a i touto cestou bych rád oslovil případného zájemce o sponzoring, abychom mohli nosit jeho logo na dresu a reprezentovat ho.

Hráči Ligy gentlemanů: Josef Sůva, Ivan Habrun, Tomáš Jakl, Zoran Jovanoski, , Marek Ladomerský, Štěpán Mikolášek, Jiří Novák, Vasil Boev, Dalibor Slezák, Bohumil Přibyl, Jan Šubík, Leoš Trepera, Václav Hromas, Jan Doležal, Stanislav Klčo, Karel Petržílka, Vlastislav Doležal, Pavel Putík.

Prev Změna konání Jarní výstavy
Next UŽ ZA TÝDEN OTEVÍRÁME ZAHRADU RADNICE!