Nabité září v SC Xaverov

Nabité září v SC Xaverov

Během září měli v SC Xaverov napilno. Konal se zde nábor malých fotbalistů, setkání trenérů, do klubu zavítal bývalý hráč a nyní trenér rezervy Dukly Praha Aleš Majer a z 1. předkola Ondrášovky se podařilo postoupit ročníkům U11, U12, U13.

Nábor malých fotbalistů

Ve čtvrtek 10. 9. na hřišti s umělým povrchem proběhl nábor nových šikulů. Za krásného počasí dorazilo k naší radosti spoustu nových šikulů, kteří si pod dohledem našich trenérů vyzkoušeli ukázkový trénink. Děti i trenéři si trénink náležitě užili, na konci si udělali společné foto. Na cestu domů šikulové dostali pár drobností a malý doping na doplnění energie.

Návštěva z Dukly

V úterý 15. 9. k nám zavítal Aleš Majer, lektor a zároveň trenér rezervy Dukly Praha. Aleš je bývalý odchovanec našeho klubu, bylo to už naše druhé setkání. Tentokrát byl trénink pro kategorii starších žáků a mladšího dorostu zaměřený na založení hry, vedení útoku a řešení situací na poslední třetině hřiště. Děkujeme ještě jednou Alešovi za návštěvu a přejeme mu hodně zdaru v další práci.

 

Setkání trenérů

V neděli 27. 9. se uskutečnilo setkání trenérů z Horních Počernic, kterého se zúčastnili trenéři atletiky, florbalu, volejbalu, kickboxu i učitelé. Naše fotbalová skupina byla součástí a byla vidět i slyšet. Setkání bylo zaměřeno na školení první pomoci, každý účastník si vyzkoušel i samotnou resuscitaci a seznámil se, jak se v určitých situacích chovat a co dělat. Na to navázala přednáška o tréninku dětí, konkrétně jak přistupovat k tréninku chlapců a dívek. Přednášku vedl Milan Studnička. Celá akce byla opravdu přínosná a nesla se v přátelském duchu. Každý si odnesl spoustu užitečných rad. Jsme rádi, že jsme byli součástí.

 

Ondrášovka cup

V nabitém programu se v září dostalo i na předkola Ondrášovky. Náš klub pořádal několik kol a obstál na jedničku, a to díky obětavé práci pana Maliny a pomoci pánů Lukeše st. a Jakla, kteří se postarali o hladký průběh všech kol. Naše ročníky U11, U12, U13 pak postoupily z 1. předkola. V dalším předkole byly úspěšné ročníky U11 a U12 a čeká je závěrečná kvalifikace, odkud se týmy mohou dostat do republikového finále. Všem našim ročníkům, které se účastnily, je potřeba poděkovat za sportovní výkony a postoupivším ročníkům držíme palce do dalších utkání.

David Lukeš, trenér

Prev Pomozte dětem v nouzi
Next OZNÁMENÍ O PŘERUŠENÍ DODÁVKY VODY