Náměty na procházky a cyklistické vyjížďky v okolí Počernic

Děkuji vám za ohlasy k uvedeným březnovým „Námětům“, které zůstávají k dispozici na webových stránkách MČ Praha 20: www.pocernice.cz/turista/cyklo, v úvodu kapitoly Cyklo.            Váš vzrůstající zájem o vlastní zdraví včetně imunity je i přes zatím nedostatečnou využitelnou infrastrukturu potěšující.

V červnu jsou nejdelší dny, i jednodenní výlety mohou být dlouhé a při využití vlaku/auta ještě delší – pěšky/cyklisticky si můžete vychutnávat Polabí, Pojizeří, Českobrodsko, Říčansko, rozumně se dostanete např. na Kokořínsko.  I v týdnu lze stihnout zejména západ Slunce na rozhlednách Doubravka (bod 1.3 v Námětech), Vinice (4.4), odkud se nemusíte vracet po silnicích. Noční cestu Klánovickým lesem nebo Xaverovským hájem leckteří zbožňují. Zároveň si ale dávejte pozor na rozsah dopravních omezení na výjezdech z H. Počernic na západ a sever.

Ať máme při vzájemných setkáních na našich toulkách v rukou volanty aut, řídítka kol či ruce podané našimi vnoučaty, důležité je, abychom přitom byli ohleduplní, navenek i vnitřně usměvaví.

Petr Uzel

Prev Plošný screening pozitivních vzorků na přítomnost mutací koronaviru
Next S atletikou opět na startu