Nejlepší přítel

Hudba hraje v našich životech velkou roli. Vzpomínám si na píseň, kterou jsem napsal o své ženě, když jsem ji poprvé viděl. Vy si možná vzpomenete na první tanec nebo třeba polibek. S láskou si uchováváme vzpomínky na tyto nádherné okamžiky, díky kterým se vracíme v čase a zažíváme je znovu a znovu.

Ale život taky někdy dokáže být těžký. Zvláště v těchto časech pak vyhledáváme hudbu nebo poezii, nebo se dokonce modlíme. Hledáme utěšení, ale možná taky zároveň doufáme, že objevíme cestu z nesnází. Máme naději, že na ten boj nezůstaneme sami.

Věřím, že jedním z našich největších strachů je být sám. Lidé možná znají naše jméno, ale to ještě neznamená, že nám rozumí. Dokonce, i když jsme ženatí nebo vdané a máme děti, tak se často cítíme nepochopení a osamělí. Doufáme, že najdeme přítele, který opravdu porozumí našemu srdci.

Právě to je skvělé na Bohu, který nám dal život. Je totiž pořád s námi a slyší každou naši myšlenku. Ví, jaké jsou naše sny i obavy a naprosto nám rozumí. Proto je jedním z mých oblíbených žalmů ten s číslem 139. Je to píseň a báseň zároveň, kterou si čtu nahlas, abych si připomněl, že nejsem sám. Ten žalm jakoby Bůh zpíval přímo do mého srdce, aby mi řekl, že je se mnou, a přestože mě zná, tak mě stále miluje. Zde je z něj pár slov.

„Ty mě, Hospodine, zkoumáš, ty mě znáš. Ty víš, jak sedám a jak vstávám zas, už zdálky rozumíš mým myšlenkám! Sleduješ, jak chodím i jak uléhám, všemi mými cestami se zabýváš. Ještě než mi přijde slovo na jazyk, ty už to, Hospodine, všechno víš!“ (Žalm 139:1-4)

Jak čteme v těchto verších, před Bohem se neukryjeme. Vidí nás a zná nás. Je s námi právě teď, ať už jsme kdekoliv. On je tím přítelem, který nám rozumí, ale nejen to. Ježíš je naším utěšitelem a cestou, jak překonat potíže. On je tím, kdo naplní naše životy nadějí a láskou. Jediné, co musíme udělat, je požádat ho.

pastor Jerry Lillard, Life Church Horní Počernice

 

Prev PÍTKA VE ŠKOLKÁCH UŽ JEDOU!
Next VYUŽIJTE RADNIČNÍ ZAHRADU K POSEZENÍ VE STÍNU STROMŮ