Německý výměnný pobyt

Německý výměnný pobyt

V prvním pololetí letošního školního roku se na našem gymnáziu uskutečnil tradiční výměnný pobyt s německými studenty ze Schweinfurtu.

skoly_gymnazium

První setkání proběhlo večer na autobusovém nádraží, kde už napjatě čekali čeští studenti, aby se seznámili se svými německými protějšky a přivítali je ve svých rodinách.

Další den ráno následovalo přivítání naší paní ředitelkou. Poté se všichni vydali na procházku po Horních Počernicích, kterou si připravili čeští studenti. Vše bylo zakončeno návštěvou zámku Chvaly, kde bylo připraveno pohoštění a naši hosté dostali i dárky od paní starostky. Odpoledne bylo již v naší režii. Někteří z německých studentů měli možnost zúčastnit se večer tanečních, což pro ně byl krásný zážitek. Naučili se společenské tance a seznámili se i s dalšími lidmi.

Víkend znamenal skvělou příležitost vycestovat mimo město. Přálo nám počasí, a proto se mnoho studentů vydalo do zoo. Večer se konalo grilování. V Praze se v noci konal Signal festival, který si nikdo nenechal ujít. K zážitku z noční Prahy se tak přidala i nezapomenutelná světelná show.       Od pondělí do středy čekaly německé studenty prohlídky Prahy s průvodcem. Navštívili ty nejznámější památky a ochutnali tradiční české pochoutky. Odpoledne se jim opět věnovali čeští studenti. Mnozí se rozhodli oživit program únikovou hrou, neviditelnou výstavou nebo bowlingem. Nechyběla ani projížďka na šlapadlech po Vltavě. Nemohli jsme ale opomenout ani návštěvu Letné, Petřína, Žižkovské věže či Vyšehradu. Tento pohled na Prahu je zcela jistě nezapomenutelný. Další den ráno už bohužel následoval odjezd. Všichni se rozloučili a byl čas vyrazit.

Z výměnného pobytu jsme si odnesli mnoho krásných zážitků a dobrých přátelství na celý život. Už se těšíme na návštěvu Německa v květnu!

Marie Anna Stejskalová, kvinta B

 

Den otevřených dveří se koná ve středu 5. 2. 2020 od 15.00 do 18.00 hodin. Bližší informace na: www.gymnchod.cz.

Prev VELKOOBJEMOVÉ KONTEJNERY NA 1. POL. 2020
Next ZKAPACITNÉNÍ PČOV HORNÍ POČERNICE - ČERTOUSY