Nezištná pomoc, která zahřeje

V červnu 2012 s v HPZ objevila výzva ke sběru víček pro neznámou a nemocnou holčičku z Holešova. Bylo jí 5 let, trávila většinu času v nemocnici a měla před sebou tak už jen krátký život.

Michalka Láníková se narodila v roce 2007 jako zdravé dítě. Ve 2 letech ji byla zjištěna genetická neléčitelná nemoc s dožitím 2-4 roky po stanovení diagnózy. V Holešově měli v té době už zkušenost se sběrem víček. Na internetu se objevila výzva „Víčka mně můžou pomoci“. Skvělí lidé rozšířili tuto zprávu a pomohli s organizací svozu. Velké sběrné místo bylo také u nás v Horních Počernicích. Sbírka v Holešově byla vždy stanovena na 1 rok. Shromáždilo se velké množství a za získané peníze se mohly nakoupit pomůcky a Michalka mohla žít doma.

Když jsem se dozvěděla, že Michalka zemřela letos 26. srpna, byla jsem pyšná na naše děti i ostatní obyvatele, že jsme nemalým dílem tomu všemu napomohli. Díky nezištné pomoci mnoha lidí i organizací dostala Michalka 9 let navíc a v milující rodině.

Koho by zajímalo více, může si na internetu zadat „Michalka Láníková“ a najde tam jak rozhovor s rodiči, tak další informace.

 

 

Marie Herianová, babička

Prev Kdo byla svatá Ludmila
Next Přivítání prvňáčků