Noc s Andersenem

Noc s Andersenem

Tradice pořádání Noci s Andersenem na naší škole není nijak stará. Všechny minulé ročníky se ale vydařily na jedničku, a tak není k podivu, že si už stihla získat značnou popularitu. Do její organizace jsme se letos pustili už poněkolikáté a jelikož jsme byli již posíleni cennými zkušenostmi z minulých let, zvládli jsme vše bez větších potíží, ačkoliv jsme přípravy nechali až na poslední chvíli.

skoly_gymnazium_noc-s-andersenem

Pro primány jsme si již tradičně připravili krátké divadlo. Vzhledem k nedostatku zkoušení to dlouho vypadalo na improvizovanou komedii dell’arte. Nakonec jsme se ale v samotný den D, 23. dubna, vybičovali k až překvapivě dobrému výkonu, a pohádka Rozum a Štěstí tak zůstala zachována bez větších úprav. To ocenilo nejen obecenstvo z našeho gymnázia, ale dokonce i počernické děti účastnící se Noci s Andersenem v místní knihovně, které se na představení přišly také podívat.

Pak jsme naše nejmladší ročníky otestovali v celé řadě soutěžních klání. Děti, rozdělené do malých skupin, soutěžily v opravdu rozličných aktivitách, které prověřily jejich kreativitu, šikovnost i bystrý úsudek. Ať už to byly hlavolamy, nad kterými musely zapřemýšlet, modelování, pantomima či dokonce zdobení vlastních dortů! Letošní ročník byl totiž kromě Rychlých šípů zasvěcen i legendární dvojici pejskovi a kočičce. Jistě si vzpomenete na jejich slavný obrovský dort. Tak právě o jeho trochu skromnější verzi se snažili naši primánci. A ještě jedna odlišnost tu je. Z těch našich dortů, na rozdíl od pohádky, nikoho břicho nebolelo.

Na dobrou noc si pak všichni poslechli ještě i nějakou tu čtenou pohádku. To se pochopitelně nesmělo vynechat, vždyť čtení představuje základní myšlenku celé akce.

Večer i noc proběhly podle našich představ a troufám si říct, že jsme si to všichni opravdu báječně užili. Všichni účastníci i my, organizátoři. I když alespoň z naší strany toho spánku zase tolik nebylo, nemůžu popřít, že noc strávená v prostorách školy dýchá vždy zvláštní, až trochu magickou atmosférou a doufám, že ani letošní ročník nebyl ten poslední.

Volencová Eliška, kvinta A

Prev Nábor malých fotbalistů
Next Přerušení dodávky elektřiny