Nohejbalový turnaj HoPoKop 2017

Nohejbalový turnaj HoPoKop 2017

Dne 9. 9. 2017 se v areálu TJ Sokol Horní Počernice odehrál již šestý ročník nohejbalového turnaje trojic s názvem HoPoKop 2017. Turnaj se odehrál za podpory Městské části Praha 20 a tak jako každý rok ho uspořádala amatérská neorganizovaná skupina počernických nohejbalistů pod vedením bývalého hráče nohejbalové extraligy pana Romana Zajíce.

sport_hopokop1

Turnaj byl opětovně určen široké veřejnosti a mohli se ho účastnit pouze amatéři, popř. registrovaní hráči hrající maximálně krajskou nohejbalovou soutěž. Do turnaje se původně přihlásilo 12 mančaftů, nicméně nakonec se ho zúčastnilo, a to na dvou antukových kurtech, 9 následujících týmů: Kozlové, Xaverka G, Sokol HP, Rodinka, Kolemjdoucí, Pankrác, Horno Porno, Bobr a Milín. Turnaj se odehrál systémem „každý s každým“, resp. každý tým odehrál osm utkání, přičemž jednotlivá utkání byla dvousetová s tím, že za vítězství se přidělovaly dva body a za remízu bod jeden. V souvislosti s uvedenými názvy jednotlivých mančaftů pro jistotu podotýkám, že názvy mužstev si vymýšleli sami hráči a organizátoři plně respektovali jejich nápady. Co se týče občerstvení, o něj se tak jako každý rok, a to jak pro účastníky turnaje, tak i pro příchozí diváky, starala paní Monika Novotná, která s elegancí sobě vlastní obhospodařovala občerstvovací stánek a dále dnes již legendární laický gastronomický odborník pan Dušan Mach, který připravil krmi lahodící jak oku, tak i žaludku přítomných strávníků.

sport_hopokop2

V návaznosti na výše uvedené tak nezbývá než konstatovat, že celý turnaj byl znovu velmi výborně organizačně zvládnutý a svým účastníkům, ale i přítomným divákům přinesl spoustu neobyčejných sportovních zážitků. A jelikož pořadatelům i hráčům přálo taktéž velmi hezké slunečné počasí, zaznamenala celá akce opětovně mezi jeho účastníky a přítomnými diváky velký úspěch, podpořený navíc velmi výbornými výkony všech hráčů. V dané souvislosti je ještě nutné zmínit, že turnaj vyhrálo mužstvo „Pankrác“ s celkovým počtem 14 bodů, na druhém místě se umístilo mužstvo „Milín“ s celkovým počtem 12 bodů a na třetím místě tým „Sokol HP“ s celkovým počtem 11 bodů. Závěrem je nutné poděkovat místním amatérským nohejbalistům a všem jejich pomocníkům za zorganizování takovéto široké veřejnosti otevřené sportovní akce, dále místní organizaci TJ Sokol Horní Počernice, která konání akce umožnila a zejména Městské části Praha 20, která konání této akce podpořila.

Jiří Beneda, organizátor

Prev Počernická světýlka
Next Grantový program na podporu projektů ke zlepšení stavu životního prostředí