Nová hřiště

Nová hřiště

Psí hřiště

Horní Počernice jsou obklopeny krásnou přírodou, kde se dá jít s pejskem na procházky. Chybělo tady ale místo, kde by se naši psí kamarádi mohli spolu na uzavřeném prostoru vyběhat a pohrát si. To je však ale minulostí. Již brzy se v ulici Běchorské otevře psí hřiště, kterému nechybí různé hrací prvky pro čtyřnohé miláčky a lavičky pro odpočinek jejich páníčků. Jakmile budou ukončena karanténní opatření, otevře se hřiště pro veřejnost.

aktuality_parky-00146

Hřiště V Lukách 

V ulici V Lukách se právě dokončuje multifunkční hřiště, na kterém bude možné zahrát si kopanou, volejbal, basketbal či nohejbal. V této lokalitě chybělo hřiště pro mládež a dospělé, kde by mohli při sportu trávit svůj volný čas. Po stavební stránce je hřiště dokončeno, v následujících dnech budou instalovány koše, lavičky, zbývající část oplocení a pomocí lajnování se hřiště vymezí pro kopanou a volejbal. Územní plán zde zatím umožňoval vytvoření pouze přírodního hřiště s mlatovým povrchem. Mělo by být pro veřejnost otevřeno v průběhu května a bude přístupno v denních hodinách.

aktuality_parky-00154

Houslový klíč v Jizbické ulici

Většina hrubých stavebních prací a souvisejících terénních byla koncem dubna dokončena a nyní již probíhá nová výsadba projektem navržených dřevin. Kompletní dokončení výsadby bude v průběhu května, v závislosti na dodávkách ze školek a zahradnictví.  Vzhledem k aktuálním karanténním opatřením není Pražská vodohospodářská společnost z kapacitních důvodů schopna napojit nyní rozvody vody v parku na hlavní vodovodní řad v ulici Češovská. Podle aktuálních informací zhotovitele díla budou konečné živičné povrchy pěších cest provedeny v první polovině května.  První etapa výstavby parku bude dokončena do konce měsíce června.

Všechny tyto investiční akce byly započaty během minulých vedení naší městské části, tímto jim děkujeme za jejich práci.

aktuality_parky-00151

vedení MČ Praha 20

 

 

 

Prev Hygienická doporučení k uvolnění opatření od 27. 4. 2020
Next AKTUÁLNÍ SEZNAM OTEVŘENÝCH RESTAURACÍ