Novinky v knihovně

Novinky v knihovně

Naši milí čtenáři,

knihovna se po prázdninách opět věnuje vzdělávání – především dětských čtenářů. V programu „První kroky do knihovny“ seznamuje děti z mateřinek a prvních stupňů základních škol s knihovnou, jejím fungováním a s fondem knihovny. Naší snahou je vzbudit u nich zájem o čtení. Pro žáky devátých tříd základních škol a kvart na gymnáziích je určena přednáška o knihovních systémech. Spolupráci s místními školami považujeme za klíčovou pro rozvoj čtenářství a informačního vzdělání.

Nezapomínáme ale ani na dospělé čtenáře, kteří se v říjnu mohou setkat se spisovatelkou Hanou Marií Körnerovou v prostorách našeho kulturně komunitního centra. Na místě bude možné koupit si její knihu a nechat si ji i podepsat.

Od září 2022 jsme pro vás připravili možnost rezervace místa na našich akcích přímo na našem webu: www.knihovnapocernice.cz/kulturne-komunitni-centrum.

Za kolektiv knihovny a kulturně komunitního centra

Marcela Treščáková

  1. Hrobník: Oliver Pötzsch (Kalibr)

1893: Augustin Rothmayer pracuje jako hrobník na známém vídeňském ústředním hřbitově. Nevrlý podivín je současně velmi sečtělý a vzdělaný samouk. Ve volných chvílích sepisuje Almanach pro hrobníky. Inspektor Leopold von Herzfeldt ho však připraví o klid. Mladý policista totiž potřebuje odborníka na vše, co souvisí se smrtí. Vyšetřuje brutální vraždy vídeňských služek. Každá z nich byla nemilosrdně probodnuta kůlem. Hrobník ví, že tímto způsobem byli od dávných dob nebožtíci drženi ve svých hrobech, aby neškodili živým. Řádí snad ve Vídni vrah věřící v upíry?

 

  1. Dvojník: Brian Freeman (Laser)

Jedinečný technothriller od mistra neotřelých zápletek a napínavých rozuzlení, vydaný ve 46 zemích. Dylanu Moranovi se jedné deštivé noci zhroutil svět: jeho auto pohltila rozvodněná řeka a pod hladinou zůstala jeho milovaná žena. Od té doby se Dylan utápí v žalu, zároveň však zažívá děsivé vize: kamkoli jde, pronásleduje ho – on sám.

 

  1. Rohanové: Raději zemřít nežli se poddat: Jana Jůzlová (Universum)

Rohanové patřili k nejvýznamnějším francouzským šlechtickým rodům. Z jejich řad vzešli významní vojevůdci i podporovatelé umění, čtyři štrasburští biskupové a několik vychovatelek královských dětí. Po vypuknutí Velké francouzské revoluce opustili Francii a vstoupili do vojenských služeb Habsburků. Roku 1820 zakoupili zámek Sychrov, který se stal jejich hlavním sídlem. V severních Čechách vybudovali rozsáhlé panství, na kterém podporovali kulturní i průmyslový rozvoj. Kníže Kamil Rohan přestavěl Sychrov ve skvost novogotické architektury. Kniha Rohanové přibližuje jak dějiny rodu ve Francii, tak osudy jeho členů usazených v Čechách.

 

  1. Paví hody: Jan Štifter (Vyšehrad)

Venkovská románová kronika od autora bestselleru Sběratel sněhu.
Velké dějiny hýbou nebývalou silou i malými městečky – Horní Jelení je toho důkazem. Podivná sešlost, při které se místní obyvatelé oddávají pavím hodům, oživuje dávné démony, rodinná tajemství a především touhy, bez nichž by svět utonul v nehybnosti. Jak žít a přežít, když kolem bouří historie?

Prev Maturitní ples
Next Podjezd v ulici Bystrá