Novinky z atletického oddílu

Novinky z atletického oddílu

Letošní rok jsme zahájili již v polovině března tréninky venku i s mladšími dětmi a v polovině dubna oddílovým přespolním během. Děti všech věkových kategorií podaly skvělé výkony. Věříme proto, že letos se naši atleti v hojné míře budou účastnit i veřejných běhů v Praze i blízkém okolí a budou cílit na nejvyšší umístění – namátkově zmiňme např. Běh Vidrholcem, který se uskuteční 3. 5. v Klánovicích, Běh za Újezdskou sovou, T-mobile olympijský běh 21. 6. na různých místech v okolí (např. Satalice, Vinoř, Čelákovice), který se letos uskuteční 13. 5. nebo zářijové Mladé Běchovice. V prvním červnovém týdnu budeme pořádat oddílové víceboje pro všechny naše děti.

Kromě toho se i letos tradičně zapojujeme do Městského přeboru družstev v kategorii mladšího žactva, kterého se účastní děti narozené v letech 2010-2012. Prvním kolem naší skupiny D, ve které se utkáváme s týmy USK Praha, ASK Slavia Praha, AŠK Mazurská, SK Míle a SK Kotlářka Praha, byl přespolní běh, který se uskutečnil v Oboře Hvězda dne 29. 3. I přes malou účast dětí (pouze 8 z maximálních možných 24) jsme dosáhli výborných výsledků a po prvním kole držíme krásné 4. místo z 11 týmů. Již teď se těšíme, že si děti (ve větším množství) vyzkouší také atmosféru závodů na velkých atletických stadionech jako jsou Hostivař nebo stadion Přátelství na Strahově.  Zejména pro mladší děti to budou první opravdové atletické závody a věříme, že letos děti zúročí tréninky a že překonáme loňský bodový zisk. Do letních prázdnin nás čekají ještě 3 kola poháru družstev na dráze. Letos máme poprvé také družstvo starších žáků (ročníky 2008-2009), ty letos čekají 3 kola poháru družstev na dráze. S mladšími a staršími žáky plánujeme na jaře účast i na veřejných atletických závodech, které pořádá Pražský atletický svaz. Pro děti narozené v roce 2012 a starší jsou závody, kterých se jako oddíl účastníme, povinné a jsou součástí jejich působení v našem oddíle.

Pro širokou (nejen) počernickou veřejnost pořádáme ve středu 10. 5. již tradiční rodinný běh s mottem: Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se a užít si to! Start bude opět na hrázi u Svépravického „koupaliště“. Běžet mohou děti, rodiče, prarodiče, tety, strýcové, zkrátka všichni členové rodiny i kamarádi. Barevnými fáborky budou vyznačeny dvě trasy, první dlouhá cca 1 km, druhá 3 km a budou tak vhodné úplně pro každého. Těšíme se na vás a pevně věříme, že se na nás i na vás letos usměje sluníčko.

V létě již tradičně pořádáme v posledních dvou prázdninových týdnech letní soustředění v Jiřetíně pod Jedlovou pro naše starší atlety a příměstský tábor pro mladší děti. Obě akce jsou už plně obsazené. V posledním týdnu prázdnin budou vedle příměstského tábora probíhat i odpolední tréninky mladších a starších žáků před podzimní částí závodní sezóny.

Dotazy k možnosti přijetí nových členů od září 2023 zasílejte na e-mail: atletikahp@email.cz.

Pokud máte zkušenosti s atletikou a máte kladný vztah k dětem, rádi vás přivítáme mezi trenéry – bližší informace u J. Petráňové. Více informací najdete na stránkách: www.atletikahp.cz, na Facebooku Atletická přípravka Horní Počernice a na Instagramu atletika_horni_pocernice.

Za trenérky: Klára Hlaváčková

Prev Stěžejní investiční akce městské části za poslední léta může začít
Next STARÉ MOBILY NEPATŘÍ DO ŠUPLÍKU