On-line jde skoro všechno, když se chce

On-line jde skoro všechno, když se chce

Nad současnou situací můžeme zoufat, můžeme se rozčilovat, propadat panice, ale také ji můžeme přijmout jako jedinečnou výzvu. Po první jarní etapě jsme do té podzimní naskočili se zkušenostmi, znalostmi a dovednostmi, které by se ještě v březnu jevily jako sci-fi. Snažíme se, aby distanční výuka byla stále atraktivnější, proto mají naši učitelé k dispozici notebooky s dotykovými displeji, grafické tablety a současně nabízíme našim studentům roční licenci na kompletní programový balíček Adobe.

Zkušenosti s on-line aktivitami nás posouvají stále dál, a tak jsme po běžných on-line pedagogických radách či schůzkách předmětových komisí a červnových on-line třídních schůzkách vyzkoušeli nejen on-line žákovskou radu s účastí přes osmdesát studentů, on-line Erasmus Days k zahraničním praxím s našimi absolventy – bývalými stážisty v roli hostů, ale především náš historicky první on-line den otevřených dveří.

Uskutečnil se v tradičním termínu netradiční formou. První listopadovou středu se na devět desítek zájemců o studium připojilo k virtuální prohlídce školy komentované našimi studenty. Součástí setkání byly také spoty natočené s garanty jednotlivých oborů, ze kterých mohli návštěvníci získat základní informace. Pak už bylo všem k dispozici vedení školy. Ředitel školy PhDr. Roman Liška a jeho zástupci ochotně odpovídali na otázky deváťáků i jejich rodičů. První DOD považujeme za zdařilý a už se těšíme na ten další, který proběhne opět ve středu, tentokrát 2. prosince. Všechny zájemce srdečně zveme!

Všechny tyto aktivity lze uskutečnit jedině s vynikající technickou podporou, kterou nám již mnoho let, ale nyní s extrémním nasazením poskytují naši IT pracovníci – Radek Háva a Jan Novák. Díky jejich práci má nyní už přes devadesát našich studentů možnost pracovat na školních noteboocích a ti, kterým se jejich soukromá technika porouchá, u nich nacházejí bezplatný servis. Velkou oporou jsou samozřejmě i pro všechny zaměstnance školy a patří jim opravdu velký dík.

Petra Bergmannová, učitelka SOŠ

Prev Přání seniorům
Next Jak si představují děti letošní Vánoce?