Optická infrastruktura v Horních Počernicích

Optická infrastruktura v Horních Počernicích

V posledních letech, a nejen kvůli pandemii covid-19, na nás všechny dopadá tíha digitalizace. Každý z nás se tedy stále častěji potýká s potřebou vykonat některé činnosti prostřednictvím internetu. Ať jde například o komunikaci s úřadem, nákup v e-shopu nebo účast na online jednání k určitému tématu. Práce na internetu je pro nás všechny mnohdy rychlejší a pohodlnější. Bohužel ale také většina z nás naráží na problém rychlosti internetu v našich domácnostech.

A protože víme, také i od vás občanů, že Horní Počernice mají místa, kde je internetové pokrytí velmi slabé, na některých místech dokonce zcela žádné, problému jsme se začali věnovat.

Kontaktovali jsme několik firem, které se zabývají optickou infrastrukturou, s žádostmi o schůzky a řešení situace u nás v Počernicích.

S radostí bychom vás tedy chtěli informovat o prvních pokrocích ve spolupráci se společností CETIN, a. s.

V průběhu posledních let došlo k modernizaci již stávajících DSLAMŮ, díky kterým se rodinné domy a byty mohou připojovat na internet až rychlostí 250 Mb/s (viz obrázek č. 1). Zjistit jakou nejvyšší dostupnou rychlost ve své domácnosti máte, můžete na: https://zrychlujemecesko.cz/

Prev OČKOVACÍ AUTOBUS
Next Vydejte se na výlet za Stromy roku a vyhrajte knihy nebo karton Ondrášovky