„Oscar“ pro naše filmaře

„Oscar“ pro naše filmaře

Pod vedením učitelů mediální tvorby Ing. Petra Hubeného a Mgr. Michala Čančary natočili naši studenti Matěj Stingl, Iva Svitáková, Matěj Kraus, Sára Hanzlová, Michal Turek, Markéta Svobodová, Jakub Jenšovský, Anna Boháčová a Eliška Chocholová další povedený a především velmi úspěšný film Absolutní environmentalista. Zvítězili s ním totiž v soutěži Febiofestu, druhého nejvýznamnějšího filmového festivalu v České republice, v kategorii I ty jsi filmařem.

Porota ocenila „odvahu vyprávět každodenní realitu řady z nás se sebereflexí. Rytmicky podaná satira nastavuje zrcadlo naší společnosti s lehkým humorem. Film ukazuje, že ekologický a udržitelný život je skryt v jednoduchosti.“

Předávání cen vítězům proběhlo 24. září ve Slovanském domě, kde nechyběl pověstný červený koberec, fotografové ani televizní kamery. Celý tým převzal za první místo šek v hodnotě 30.000 korun. Částka je určena na vzdělávací akce v oblasti internetové a mediální gramotnosti.

Našim šampionům srdečně gratulujeme, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme hodně invence v další tvůrčí práci.

Prev Pražské služby a AVE jsou připraveny na vánoční svoz odpadu
Next JEŽÍŠKOVA POŠTA NA CHVALSKÉ TVRZI