Oslavy Dne Země

Oslavy Dne Země

Letošní akci Oslavy Dne Země provázela nepřízeň počasí. Z počátku déšť a pak chladné počasí provázelo celé soutěžní odpoledne. A tak účastníkům soutěžního odpoledne přišla vhod možnost zajít si do vytápěného stanu a tam se nejen ohřát, ale vytvořit si dáreček na památku.

zmc_oslavy4

Seniorky ze SKP HoPo a Neposeda si pro děti připravily přírodní materiály pro tvorbu náhrdelníků, vlastnoručně ozdobených talířků nebo si děti mohly vyrobit papírový větrník. Tematicky bylo celé odpoledne zaměřené na udržitelnou dopravu a čistotu ovzduší. Základní škola Ratibořická prezentovala projekt, ve kterém zpracovala výsledky map, kde děti ze všech čtyř škol zakreslily trasy do a ze školy a hlavně způsob dopravy. Že je velká doprava dětí automobily, zdokumentovaly děti v okolí ZŠ Ratibořická i na prezentovaných fotografiích. Na tuto skutečnost navazovala ukázka elektrokol a tříkolek na elektrický pohon, které prezentovaly firmy KTM elektrokola a LOPED.

zmc_oslavy3

Také představení připravené RC MUM bylo tematicky zaměřené na vysvětlování jak důležité je čisté ovzduší, co dýcháme a u stánku rodiče informovali o projektu Čistou stopou, čistou Prahou. Vlastní soutěžní program připravili žáci ZŠ Ratibořická, Stoliňská a FZŠ Chodovická. Soutěžící si mohli ověřit zda umí třídit odpady, zda poznají různé rostliny a živočichy, ale i trefit se papírovou vlaštovkou na cíl. Řada jiných zajímavých soutěžních úkolů byla připravena pro všechny, které neodradilo nepříznivé počasí. Na každého pak čekala sladká odměna a drobný dáreček. Chtěla bych poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě a průběhu této akce, a to i kolegům z OMH, kteří stavěli zázemí pro tuto akci za vytrvalého deště.

wrest-trenink-49

Lenka Tomsová, koordinátorka projektu ZMČ a MA21

Prev Výluka MHD z důvodu havárie vodovodu
Next Poslední zvonění

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment