Ozdravné pobyty seniorů

Ozdravné pobyty seniorů

Naši senioři odjeli na ozdravné pobyty kardiaků v roce 2016, pořádané Klubem  seniorů v Praze 9.

ozdravne-pobyty_sumava-2016

Prvním byl pobyt ve Sloupu v Čechách, pořádaný od 30. 5. – 6. 6. 2016

Po ranní rozcvičce a dopoledním cvičení jsme po obědě a poledním klidu chodili na vycházky. Ve Sloupu a okolí je plno krásných možností k vycházkám např. Skalní hrad, Lesní divadlo, rozhledna, vyhlídky a mnoho dalších, kde se můžeme rozhlédnout po okolí. Do Nového Boru jsme se vydali prohlédnout si sklářské muzeum. Ozdravný pobyt se nám vydařil, všichni byli velice spokojení.

Druhým pobytem byl zájezdový pobyt na Šumavě v penzionu Lazny ve Strašíně nedaleko Sušice, pořádaný od 25. 6. – 1. 7. 2016. Každý den jsme měli  naplánovaný autobusový výlet po krásách Šumavy. Navštívili jsme Železnou Rudu, Černé jezero, města Sušice, Velhartice, Kašperské hory a Srní.

Při cestě domů jsme se zastavili v Horažďovicích a v Písku jsme navštívili nejstarší most. I tento pobyt  byl vydařený.

Dalším pobytem byl ozdravný pobyt na Vysočině v hotelu OREA Devět Skal v Milovech-Sněžném v CHKO Ždárské vrchy v kraji Vysočina. I zde jsme po ranní rozcvičce vycházeli na procházky po okolí. Navštívili jsme blízký hotel Podlesí s krásnou pohádkovou vesničkou, lesní procházkou jsme došli k vrcholu Devět skal, podívali jsme se do Sněžného. K hotelu patří Milovský rybník, krytý bazen a sauna. Bylo krásné letní počasí, takže pobyt se vydařil.

Všechny pobyty připravil a vedl pan Ivan Georgiev, který má vše připraveno na výbornou. Děkujeme, utužili jsme si kondici, viděli krásné kouty naší země. Těšíme se na další pobyty, které se, doufáme, uskuteční i další rok.

Na konci roku nás ještě čeká relaxační pobyt v Poděbradech, kam jezdíme již léta v předvánočním čase, letos se uskuteční od 21. 11. – 27. 11. 2016.

Za seniory, Zdeňka Jaklová

 

Prev SC Xaverov Cup
Next Remízu vystřídala prohra