Paleček – dětský pěvecký sbor, který patří k rodinnému stříbru Horních Počernic

Paleček – dětský pěvecký sbor, který patří k rodinnému stříbru Horních Počernic

Pokud byste chtěli zažít báječnou atmosféru, usměvavé lidi, zpívat pestrou směs různých melodií a ještě si při tom zatančit, je náš sbor tím pravým místem. Na zkoušky chodí naši zpěváci i zpěvačky s chutí, protože vědí, že je čeká naše usměvavá sbormistryně Šárka.

V sobotu 4. března jsme mohli zažít velikou radost z úspěchu v krajském kole soutěže žáků základních uměleckých škol, kterou pořádá MŠMT a která se konala v ZUŠ Voborského v Praze 4.

Pražské sbory patří tradičně k nejlepším v ČR, mají opravdu vysokou úroveň, poslouchat je bylo pro nás velmi inspirativní. Ale navzdory takové konkurenci jsme dokázali uspět a získali zlaté pásmo. Navíc jsme se stali i vítězi celé kategorie velkých sborů do 16 let a kromě toho nám byla  ještě navíc udělena zvláštní cena za hlasovou kulturu sboru.

K našim dalším úspěchům patřilo i loňské vítězství na mezinárodní soutěži pěveckých sborů Svátky písní Olomouc, kde jsme vyhráli rovnou dvě kategorie a k našemu velkému nadšení jsme se stali absolutními vítězi celé soutěže a vyhráli i cenu publika. Většina z nás si při vyhlašování poplakala, ale brzy převládlo štěstí a velkou část cesty z Olomouce do Prahy jsme ještě stále zpívali, a ta cesta je dost dlouhá!

Už se začínáme těšit i na naši první zahraniční zkušenost, v červnu jedeme soutěžit na Slovensko.

Možná se ptáte, proč nám to tak zpívá? Ono je to jednoduché, když vás vede tak nadšený a zapálený člověk jako je naše sbormistryně, má vedle sebe skvělou paní korepetitorku Martinu a kolem sebe podporu rodičů a přátel, nemůže to být jiné. Kromě toho si ve sboru nejsme rivaly, ale přáteli, a dohromady tvoříme skvělou partu.

Každý náš školní rok začíná týdenním prázdninovým soustředěním, kde se seznamujeme s novými skladbami, které vypilujeme a představíme na všech koncertech a vystoupeních během celého roku. Na těchto soustředěních bývá velká legrace a ani chvilku se tam nenudíme, na tom minulém jsme řešili detektivní záhadu a, věřte, či ne, i Sherlock Holmes by nám mohl gratulovat!

Hned po soustředění máme první prověrku našich nových skladeb a tou je zahájení divadelní sezóny v Horních Počernicích. Před Vánoci vystupujeme na rozsvěcení vánočního stromečku v Horních Počernicích, ale i na nádvoří v Senátu nebo Hradčanském náměstí. Radostnou atmosféru mají pravidelné koncerty pro rodiče v Divadle Horní Počernice, v kostele sv. Šimona a Judy, v sále Martinů na HAMU, v krásném sále v Emauzích. Třešničkou bylo nahrávání videoklipu s Janem Cinou se skupinou Čechomor nebo koncert s velkým symfonickým orchestrem ve Vinohradském divadle.

Zkoušíme v naší Základní umělecké škole v Horních Počernicích, kde většina našich zpěváčků ještě navštěvuje hru na hudební nástroj, hodina sborového zpěvu je pak již zdarma. Nejmenší děti zpívají v přípravných sborech Malíček 1 (od 5 do 8 let) a Malíček 2 (od 8 do 12 let).

Moc se těšíme na všechny počernické zpěváčky a určitě se s některými z vás potkáme i na nějakém z našich koncertů a slibujeme, že si to určitě užijete. Protože my si to užíváme vždycky!

Více na: www.sborpalecek.cz, www.zus-hp.cz.

Lucie Bejlovcová a Eliška Cerhová, členky sboru Paleček

Prev UZAVŘENÍ ODBORU ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ A DOPRAVY
Next Příběhy našich sousedů