Park poznání

Park poznání

Po zkušenostech se zapojením žáků místních základních škol v minulém roce, byla dána možnost všem občanům, aby v rámci „Investice na přání“ navrhli na jaký projekt by měla být použita část rozpočtu městské části. Projektů se sice nesešlo mnoho, ale za to byly všechny zajímavé. Ve dvou z nich byli opět zapojeni žáci našich základních škol.

park-poznani-8

Společný projekt „Park Poznání“, který zpracovali v Základní škole Ratibořická za spolupráce s FZŠ Chodovickou a ZŠ Stoliňskou, se umístil v hlasování občanů Horních Počernic na prvním místě. Po zajištění všech příslušných souhlasů, mohly být jednotlivé interaktivní prvky objednány a na počátku prosince instalovány v parku před ZŠ Ratibořickou. Na věži poznání, pexesu nebo interaktivní tabuli je možné vidět mnoho informací o rostlinách i příslušnících říše zvířat. Nejen, že se dozvíte zajímavé věci, prohlédnete si krásné ilustrace, ale ještě si mezi sebou můžete zasoutěžit.

park-poznani-11

Jestli pak víte jak dlouhý skok má žába, liška nebo zajíc? Pokud nevíte, tak si to přijďte zjistit nebo vyzkoušet vedle ilustrovaného doskočiště. Divočáků jsou plné lesy a přilehlá pole a zahrady, takže představit si je umí každý, ale dokázali byste v myslivecké mluvě, pojmenovat jeho jednotlivé části? Pokud ne i to si můžete se svými dětmi přijít zábavnou formou vyzkoušet.

Všech deset instalovaných interaktivních prvků bylo paní starostkou slavnostně předáno autorům projektu-žákům 19.12.2017 do užívání. Přetváření parku Ratibořická na Park Poznání tak nekončí. Na jarní měsíce plánujeme s Ekotýmem ZŠ Ratibořická výsadbu 13 stromů, které pak budou následně pod patronací jejich tříd. Ke stromům se instalují cedulky nejen s názvy jednotlivých stromů, ale i dalšími poznatky souvisejícími s příslušným stromem. Takže máte se na co těšit a pokud už teď máte chvilku přijďte se podívat, je na co.

park-poznani-18

Celou fotogalerii z otevření parku naleznete zde: https://www.facebook.com/pg/ezpravodajhp/photos/?tab=album&album_id=794907487364306

Lenka Tomsová

koordinátorka projektu Zdravá MČ a MA21

Prev Informační zpravodaj PID č. 24/2017
Next Vánoční tvořivé dílny na Stoliňské